Pátek 27. ledna 2023, svátek má Ingrid
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Pátek 27. ledna 2023 Ingrid

Europoslanec Blaško si zaslouží obdiv za své prozření

19. 09. 2022 8:56:12
Možná jste postřehli zprávu o tom, jak europoslanec Hynek Blaško před pár dny za velmi dramatických okolností opustil hnutí SPD. Jeho prozření je nepochybně dobrou zprávou.

Myslím, že v tomto hnutí ho bylo opravdu škoda, protože se jedná o člověka, který bezpochyby vyniká řadou skvělých a obdivuhodných vlastností.

Muž pevných zásad

Jako správný voják byl pan generálmajor ve výslužbě vždy člověkem, kterého bylo možné si vážit pro neochvějnost jeho postojů a zásad, z nichž neslevil ani v těch nejtěžších chvílích. Ještě v září roku 2017 tvrdil coby tehdejší podporovatel Strany práv občanů ve svém prohlášení na Parlamentních listech o Tomiovi Okamurovi následující: „Ten pán LŽE jako když tiskne, my všichni totiž víme, že SPD je stranou jednoho muže, kde se bez něj nic nehne. Perličkou z komunálních voleb na Vysočině bylo, že tento pán se vezl s SPO, přičemž na kampaň nedal ani korunu.“

Pro celkový kontext uvádím, že Blaško v příspěvku především vysvětloval, proč SPO nešla v hlavních volbách do koalice s SPD. Asi každý ale dokáže pochopit, že existují okolnosti, za nichž nemusí ani lhaní představovat překážku pro velmi úzkou spolupráci a podporu.

Navzdory tomu, co napsal, neměl Blaško problém kandidovat v roce 2019 do Evropského parlamentu přímo v barvách hnutí vedeného člověkem, o němž se nedlouho předtím vyjadřoval jako o lhářovi. Evropské volby pro něho dopadly nadmíru úspěšně. Preferenční hlasy ho z nevolitelného osmého místa na kandidátce vynesly až do křesla europoslance.

Obdivuhodná vnímavost

Hnutí Svoboda a přímá demokracie má v názvu slovo demokracie. Jak už ale většina lidí pochopila, demokracie existuje v tomto případě pouze v názvu uskupení. O kultu vůdce Tomia se v hnutí prostě nepochybuje.

Mnozí dnes už bývalí členové by o tom mohli vyprávět, jak jsou z hnutí vylučováni lidé třeba jen proto, že se ptají na financování, nebo se provinili tím, že byli příliš úspěšní. Na tyto praktiky dokázal Hynek Blaško velmi záhy poukázat. Projevil svoji obrovskou vnímavost, když po několika letech prozřel a zjistil, že hnutí SPD vlastně není vůbec demokratické.

Hynek Blaško oznámil svůj odchod v otevřeném dopise Tomiu Okamurovi. "Vaše hnutí se holedbá demokracií, ale realita je zcela odlišná. Stanovy Vám umožňují vyhazovat členy, likvidovat krajské a místní organizace bez řádného zdůvodnění. Z toho důvodu jste obklopen pouze lidmi, kteří jsou k Vám loajální a nedovolí si Vám oponovat."

Kandidatura na prezidenta bez podpory SPD

Stalo se tak poté, co se Blaškův úmysl kandidovat za SPD na prezidenta nesetkal s pochopením u samotného vůdce. Taková škoda. Hynek Blaško měl už dokonce pořízené fotky na koni, na nichž se pokoušel stylizovat do role novodobého T. G. Masaryka či dokonce vůdce blanických rytířů.

Jenomže neomylný vůdce hnutí měl jiné plány. Nakonec nominoval jiného kandidáta na prezidenta. Stal se jím Jaroslav Bašta, jehož mělo jednohlasně a bez jakéhokoliv soupeře zvolit 250 členů celostátního grémia SPD.

Tomio Okamura reagoval na Blaškova slova způsobem sobě vlastním. Ve svém facebookovém statusu Blaška obvinil mimo jiné ze zrady SPD a jejích voličů a neschopnosti respektovat demokracii. Hynek Blaško zkrátka upadl u Okamury v nemilost a zažil totéž, co už dávno před tím mnoho dnes už bývalých „espéďáků.“

Na závěr mi nezbývá, než při tomto náhlém probuzení popřát panu kolegovi hezké dobré ráno a dále pak všem jinak popřát hezký den a veselou mysl!

Varování: Článek obsahuje prvky ironie a nadsázky

Autor: Tomáš Zdechovský | pondělí 19.9.2022 8:56 | karma článku: 21.41 | přečteno: 693x

Další články blogera

Tomáš Zdechovský

Snaha Kremlu srazit Evropu na kolena uzavřením kohoutů selhala. Problém má nyní Rusko

Možná jste nedávno také narazili na „vánoční“ video ruské televizní stanice RT ukazující, jak se bez ruské ropy a plynu Evropa o Vánocích ponořila do tmy a lidé musejí snášet zimu a hlad.

23.1.2023 v 10:00 | Karma článku: 23.85 | Přečteno: 593 | Diskuse

Tomáš Zdechovský

Jak dlouho budou čeští mobilní operátoři dělat z lidí dojné krávy?!

Ceny za mobilní data v Česku stále patří i přes významný pokles v posledních letech mezi nejdražší v Evropě. Současnou situaci hezky vystihují na webu Skrblik.cz, že stačí zhlédnout jediné video na Youtube a limit je vyčerpán.

18.1.2023 v 7:50 | Karma článku: 35.76 | Přečteno: 5256 | Diskuse

Tomáš Zdechovský

Bojovat s dezinformacemi dotováním vybraných médií a vytvářením nových rad je nesmysl

Dezinformace, zvláště ty šířené na internetu, představují problém pro Evropu už několik let a stále není shoda na tom, jak se s nimi vypořádat. Dokonce můžeme říct, že na boj je částečně pozdě.

10.1.2023 v 10:21 | Karma článku: 16.41 | Přečteno: 408 | Diskuse

Tomáš Zdechovský

České předsednictví bylo tím nejlepším za poslední roky

České předsednictví v Radě EU skončilo. Bylo to po třinácti letech druhé předsednictví Česka. Předtím, než se budu věnovat samotnému letošnímu předsednictví, bych se ale nejprve rád na chvíli zastavil u toho prvního.

2.1.2023 v 9:48 | Karma článku: 32.03 | Přečteno: 4162 | Diskuse

Další články z rubriky Politická aréna - pro politiky

Jiří Paroubek

Kdy nastane omezení svobody slova?

Vyhýbám se tomu, abych vysloveně napsal slovo cenzura. Také po vpádu vojsk Varšavské smlouvy v roce 1968 se hovořilo o tom, že suverenita naší země je omezená. Nyní se setkáváme s něčím, co tu ještě po listopadu 1989 nebylo.

26.1.2023 v 16:12 | Karma článku: 29.94 | Přečteno: 569 | Diskuse

Daniela Kovářová

Pivem proti nenávisti

Dejte aspoň na chvíli pokoj s těmi všemi prezidenty a pojďte se mnou na pivo, říkám si, když čtu všechny ty nenávistné komentáře. Už zase se zdá, že kdo není s námi, je proti nám.

24.1.2023 v 13:43 | Karma článku: 20.82 | Přečteno: 372 | Diskuse

Jana Pastuchová

Andrej Babiš v Jablonci aneb segregace po česku.

Není to zas až tak dávno. Černoši neměli stejná práva jako běloši. Ženy neměly stejná práva jako muži, Židé byli o něco méně než jiní. Za práva homosexuálů se bojuje a demonstruje i dnes.

24.1.2023 v 13:07 | Karma článku: 37.04 | Přečteno: 2279 | Diskuse

Tomáš Balvín

Demokracie vs. Demokraté

„Tož demokracii bychom už měli, teď ještě nějaké ty demokraty.“ (Tomáš Garrigue Masaryk). Není výstižnějšího citátu pro nadcházející povolební dobu.

24.1.2023 v 11:58 | Karma článku: 16.75 | Přečteno: 275 | Diskuse

Petr Lachnit

Nenahraditelní uprostřed brodu

Želvička Bára už je zdravá a pražští zastupitelé se pořád nedokázali dokopat ke zvolení nové městské rady. A to jsou zdraví, zdraví až moc. Nyní jsou navíc odpočinutí, mladí, štíhlí a krásní.

23.1.2023 v 16:01 | Karma článku: 3.92 | Přečteno: 109 | Diskuse
Počet článků 654 Celková karma 26.44 Průměrná čtenost 4511

Tomáš Zdechovský (1979) - optimista i snílek, kterému nikdy nebylo lhostejno dění kolem sebe. Rád mění vize v realitu a realitu ve vizi. Miluje filmy Forrest Gump, Up in the air, Vrtěti psem a Thank you for smoking, Iluzionista, skupiny The Cranberries, Jelen a U2 a lidi, kteří umí říci své názory. Nezná slova "to nejde" a "to se nikdy nenaučím".

Od roku 2014 poslanec Evropského parlamentu a člen vedení KDU-ČSL, místopředseda a vicekoordinátor Evropské lidové strany (EPP) ve Výboru pro rozpočtovou kontrolu (CONT), člen Výboru pro zaměstnanost a sociální věci (EMPL), náhradní člen Výboru pro Občanské svobody, spravedlnost a vnitřní věci (LIBE) a náhradní člen Zvláštního výboru pro zahraniční vměšování do všech demokratických procesů v Evropské unii, včetně dezinformací (INGE).

Ještě jí není ani pětadvacet a už podniká. Našla díru na trhu

Ještě jako studentka textilní fakulty vymyslela moderní a ekologický způsob praní prádla, prací papírek. Když na vývoj...

Evropu čeká nemovitostní zvrat, varují experti. Hrozí potíže s financemi

Problémy s financováním exkluzivních staveb v evropských metropolích naznačují, že by Evropu mohl na realitním trhu...

Přání bank je vyslyšeno. Za předčasné splacení hypotéky si lidé připlatí

Premium Pravidla pro předčasné splacení hypotéky se změní. Banky si budou moci účtovat nejen administrativní náklady v...

Holmesová má jít do vězení, ne žít v luxusním sídle, stěžují si žalobci

Nepravomocně odsouzená podvodnice Elizabeth Holmesová má v dubnu nastoupit do vězení, aby si odpykala jedenáctiletý...

Z šestnáctileté dívky se vlivem vzácného onemocnění stala stařenka

Raizel Grace Calago z Filipín se ještě před dvěma lety účastnila soutěže krásy. Dnes ale vypadá jako padesátiletá žena...