Středa 5. října 2022, svátek má Eliška
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Středa 5. října 2022 Eliška

Reakce progresivních aktivistek na rozsudek v kauze Depp vs Heardová jsou naprosto šílené!

6. 06. 2022 7:15:00
Skončil patrně nejsledovanější soudní spor za posledních několik let, který navíc na pár dní dokázal zastínit i válku na Ukrajině.

Ve sporu mezi americkým hercem Johnny Deppem a jeho bývalou manželkou Amber Heardovou, jež ho v článku ve Washington Post vinila z domácího násilí, na celé čáře zvítězil "pirát z Karibiku".

Porotci uložili Amber Heardové za lživé výroky o domácím násilí zaplatit odškodné v celkové výši 15 milionů dolarů. Soudkyně pak nakonec částku následně snížila na 10,35 milionu dolarů. Naopak Johnny Depp má vyplatit dva miliony pokuty kvůli pár výrokům svých právníků, což ale nic nemění na jeho vítězství.

Verdikt z této kauzy je opravdu důležitý v jedné věci: Vyvrátil progresivisty donekonečna omílaný mýtus o údajně privilegovaném postavení všech mužů. Naopak se ukázalo, že i muž se může stát obětí.

Rána pro #metoo

Johnnyho Deppa podpořila dokonce jeho bývalá manželka Vanessa Paradis, která o něm řekla následující slova: Johnnyho znám 25 let. Jsme partneři už 14 let a společně jsme vychovali dvě děti. Za všechny ty roky jsem poznala Johnnyho jako laskavého, pozorného, velkorysého a nenásilného člověka a otce. Jsem si vědoma obvinění, z nichž Amber Heardová Johnnyho veřejně obviňuje už více než čtyři roky. Tohle se vůbec nepodobá skutečnému Johnnymu, kterého jsem znala, a z vlastní dlouholeté zkušenosti mohu říct, že ke mně nikdy nebyl násilnický ani hrubý."

Pokud i exmanželka dokáže napsat něco takového, můžeme to brát jako velmi silný důkaz toho, že Johnny Depp nemohl být člověkem s násilnickými sklony, jak ho líčila Amber Heardová. Zcela nepochybně se jedná o velkou ránu pro hnutí #metoo a s ní spojenou výzvu „believe women“ (věřte ženám).

Díky tomuto procesu také začíná dostávat citelné trhliny narativ hlásající, že obětí mohou být vždy jen ženy, kdežto na muže musí být a priori nahlíženo jako na potenciální „opresory,“ kteří by se raději měli vždy preventivně omlouvat za své možné prohřešky.

Za vše můžou „zlí muži“

Zajímavé proto bylo sledovat některé pobouřené reakce z progresivní části spektra. Často zmiňovaný je např. komentář Moiry Doneganové z britského levicového listu Guardian: „Soud se změnil ve veřejné orgie misogynie. Zatímco většina toho jedu je formálně namířena proti Amber Heardové, je těžké se zbavit dojmu, že je skutečně namířena i proti všem ženám – a zejména těm z nás, které mluvily o genderovém zneužívání a sexuálním násilí během vrcholného období #metoo. Nacházíme se ve chvíli prudkého antifeministického odporu.“

V očích progresivistů tedy musí být v podobných případech prakticky univerzální odpovědí na všechny problémy misogynie nebo sexismus ze strany mužů. Nic nového, ani překvapivého. Něco podobného už jsme tu měli v mnoha podobách už xkrát. Můžeme jít dále.

"Proces jsem nesledovala, ale ..."

Neméně zajímavé byly i reakce na progresivistickém Twitteru v našem malém českém rybníčku. Jeden příklad za všechny. Jistá novinářka si v jednom svém tweetu vylévala srdce, jak zvítězil privilegovaný Johnny Depp nad údajnou chudinkou Amber Heardovou.

„To jak spousta lidí (od Esquire Česko po klasický včelí královny a strážkyně patriarchátu) dneska tleská Deppovi (a sdílí zkratkovitý reposty) mě znervózňuje. Proces jsem nesledovala, ale dělat, že byl chudák Depp, bohatej pičus full of privilege, pomalu snad cancelled fakt ne.“

Asi každého příčetného musí praštit do očí podivná česko-anglická hatmatilka. Neméně tristní je ale i celkový obsah sdělení a úroveň argumentační výbavy pisatelky tweetu. Ne, nenapsal to nikdo z ultralevé úderky z A2larmu, ale paní novinářka Jana Patočková z Deníku N. Novinářka, či spíše aktivistka nám tady smutní nad tím, že nám notorická lhářka prohrála soud s Johnny Deppem, v jejích očích „privilegovaným“ jen proto, že je muž.

Victim blaming

Sama se tak fakticky dopouští toho, z čeho progresivisté neustále a rádi viní druhé – tzv. „victim blamingu“ (obviňování obětí). Z oběti dělat agresora je fakt hnus a platí to samozřejmě i v případě Johnnyho Deppa.

V jedné věci bych ale paní redaktorce dal za pravdu. Je vidět, že proces skutečně vůbec nesledovala, jinak by nemohla vyplodit takovou pitomost. Možná by jednou stálo za to nemít žádný názor na věc, o které zjevně vůbec nic neví, a nedělat ze všech mužů viníky.

Přeji hezký den a veselou mysl!

Autor: Tomáš Zdechovský | pondělí 6.6.2022 7:15 | karma článku: 31.72 | přečteno: 1678x

Další články blogera

Tomáš Zdechovský

Co takhle připojit část Kaliningradské oblasti k Česku?

Ruský prezident Vladimir Putin v pátek oznámil anexi čtyř Moskvou okupovaných ukrajinských regionů a s jejich proruskými vůdci podepsal smlouvy o připojení těchto území k Ruské federaci. Dokázal tím, že je naprostý psychopat.

3.10.2022 v 9:18 | Karma článku: 31.46 | Přečteno: 1489 | Diskuse

Tomáš Zdechovský

Putinova „částečná“ mobilizace je Potěmkinova vesnice v praxi

Říká se, že zoufalí lidé dělají zoufalé činy. A jedním z nejsledovanějších zoufalců dnešní doby se stal ruský prezident Vladimir Putin, který v Rusku vyhlásil 21. září „částečnou“ mobilizaci.

26.9.2022 v 7:15 | Karma článku: 25.64 | Přečteno: 807 | Diskuse

Tomáš Zdechovský

Europoslanec Blaško si zaslouží obdiv za své prozření

Možná jste postřehli zprávu o tom, jak europoslanec Hynek Blaško před pár dny za velmi dramatických okolností opustil hnutí SPD. Jeho prozření je nepochybně dobrou zprávou.

19.9.2022 v 8:56 | Karma článku: 20.65 | Přečteno: 626 | Diskuse

Tomáš Zdechovský

Jak Babišův Agrofert vydělává na inflaci

Ceny potravin raketově rostou a Andrej Babiš a spolu s ním i celá opozice nevynechají jedinou příležitost za to zkritizovat vládu. Předseda hnutí ANO neustále obviňuje současnou vládu, že nedělá nic s extrémními cenami potravin.

12.9.2022 v 7:34 | Karma článku: 29.80 | Přečteno: 1211 | Diskuse

Další články z rubriky Politická aréna - pro politiky

Jiří Paroubek

Česká média ovládly spekulace…

...nejsou to ovšem jen česká média, ale můžeme říci, že se obecně jedná o média západní. A tak se z médií dozvídáme, že čínský prezident Si je v domácím vězení a v Číně proběhl de facto vojenský puč.

4.10.2022 v 12:55 | Karma článku: 27.54 | Přečteno: 718 | Diskuse

Petr Hannig

Udupáni do země

Kde jsou hranice nenávisti? Kam až dojde lidstvo ve své snaze o sebezničení? Doba, kdy se plamenně hádalo nad pivem o politice a pak se přešlo třeba na to, jak rostou houby, je nenávratně pryč.

4.10.2022 v 0:23 | Karma článku: 42.83 | Přečteno: 2004 | Diskuse

Jiří Paroubek

Prohra hnutí ANO v senátních volbách

Jak to hezky vyjádřil Josef Švejk: „ Napřed nepřítele porazíme, potom pořád a pořád za ním a nakonec nestačíme sami utíkat“.

3.10.2022 v 16:08 | Karma článku: 23.98 | Přečteno: 737 | Diskuse

Šimon Miča

Ohlédnutí za uplynulými komunálními a senátními volbami

Po necelém roce od voleb do parlamentu máme za sebou další, dvoje volby. Vyhodnocení daných voleb najdete v tomto mém článku.

3.10.2022 v 13:30 | Karma článku: 11.73 | Přečteno: 198 | Diskuse

Tomáš Zdechovský

Co takhle připojit část Kaliningradské oblasti k Česku?

Ruský prezident Vladimir Putin v pátek oznámil anexi čtyř Moskvou okupovaných ukrajinských regionů a s jejich proruskými vůdci podepsal smlouvy o připojení těchto území k Ruské federaci. Dokázal tím, že je naprostý psychopat.

3.10.2022 v 9:18 | Karma článku: 31.46 | Přečteno: 1489 | Diskuse
Počet článků 637 Celková karma 24.08 Průměrná čtenost 4542

Tomáš Zdechovský (1979) - optimista i snílek, kterému nikdy nebylo lhostejno dění kolem sebe. Rád mění vize v realitu a realitu ve vizi. Miluje filmy Forrest Gump, Up in the air, Vrtěti psem a Thank you for smoking, Iluzionista, skupiny The Cranberries, Jelen a U2 a lidi, kteří umí říci své názory. Nezná slova "to nejde" a "to se nikdy nenaučím".

Od roku 2014 poslanec Evropského parlamentu a člen vedení KDU-ČSL, místopředseda a vicekoordinátor Evropské lidové strany (EPP) ve Výboru pro rozpočtovou kontrolu (CONT), člen Výboru pro zaměstnanost a sociální věci (EMPL), náhradní člen Výboru pro Občanské svobody, spravedlnost a vnitřní věci (LIBE) a náhradní člen Zvláštního výboru pro zahraniční vměšování do všech demokratických procesů v Evropské unii, včetně dezinformací (INGE).

Najdete na iDNES.cz