Středa 29. listopadu 2023, svátek má Zina
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Středa 29. listopadu 2023 Zina

Jak nám Karel Paták alias Visegrádský jezdec šíří dezinformace

11. 10. 2021 9:14:44
Někteří bojovníci s dezinformacemi a fake news bývají ve svém úsilí natolik aktivní, až se sami stávají jejich šiřiteli. Jedním z takových lidí je Karel Paták, kterého možná znáte z Facebooku jako Visegrádského jezdce.

Pod stejným názvem provozuje na této sociální síti stránku, na které aktivně komentuje politické dění. Agentem Moskvy a nebezpečím pro demokracii se v očích tohoto člověka můžete stát velmi snadno. Stačí, když třeba objeví fotografie z nějaké demonstrace a dá je do úplně jiného a naprosto neodpovídajícího kontextu. Sám jsem se o tom několikrát přesvědčil. Jeho účelové jednání soustavně poškozuje mou osobu. Proti jeho nařčením se už musím ohradit, protože to překročilo únosnou mez.

Agentem Kremlu snadno a rychle

Nedávno na mě Karel Paták na Twitteru vyhrabal fotku s jakýmsi Dominikem Bastlem, s nímž nemám absolutně nic společného. Mělo jít o jakéhosi stoupence krajní pravice, jenž se ocitnul na jedné demonstraci proti norskému Barnevernetu, které jsem se před pár lety účastnil. Upozorňuji, že se s daným člověkem vůbec neznám. Na zachyceném snímku kolem mě Dominik Bastl pouze prochází. Nic víc. To však Visegrádskému jezdci alias Patákovi vůbec nevadilo, aby začal na sociálních sítích šířit vybájené a nesmyslné konstrukce. Fotografii doprovodil textem „další strašná shoda okolností“.

Zájem o mou osobu projevil Paták i v minulosti. Před dvěma lety se mě pokoušel usvědčit z proruských postojů kvůli tomu, že jsem vystoupil na demonstraci na podporu ve Francii vězněného českého řidiče kamionu Jiřího Sagana. Jako důkaz mu měl posloužit fakt, že na této demonstraci byli přítomni i prokremelští aktivisté. Podle jeho podivné logiky jsem se tak stal agentem Moskvy.

Z daných informací samozřejmě nemůže nikdo rozumný vyvozovat závěr. Přece nemůžu ovlivnit, že kolem mě na nějaké demonstraci projde člověk s pochybnou pověstí. Vytvořit z toho ještě takový závěr jako pan Paták, je umění. Je to stejné, jako kdyby někdo našel na demonstraci pořádané sdružením Milion chvilek pro demokracii také aktivní příznivce SPD nebo Trikolóry a začal tvrdit, že Mikuláš Minář s těmito uskupeními sympatizuje. Absurdní, že?

A co fotka z letadla nebo vlaku, ta by nebyla?

Možná by mohl dát Karel Paták moji fotku z letadla nebo vlaku, kde sedím s někým, koho neznám. Nebo z věznic, které pravidelně navštěvuji. Vyhrabat na někoho fotku bez kontextu je Patákův způsob boje s dezinformacemi, který je ale spíše jejich vytvářením. Teď ještě čekám na to, až ze mě udělá pátou kolonu SPD uvnitř koalice Spolu kvůli mé deset let staré účasti v pořadu Den D, kde v porotě seděl i Tomio Okamura. V obou zmíněných případech Karel Paták ukázal, jak je totálně mimo.

Pro člověka, který se rád prezentuje jako bojovník s dezinformacemi, je takový způsob práce s informacemi opravdu skvělá vizitka. Často si říkám, kam se na něho hrabou dezinformační servery jako Sputnik nebo Aeronet. Není divu, že si z pana Patáka lidi z bezpečnostní komunity, ať už z BIS, Policie ČR nebo Armády ČR dělají legraci.

Karel Paták je opravdu elf jak noha a myslím, že nejen pro mě představuje takřka dokonalou parodii bojovníka s dezinformacemi. Jestli v něčem opravdu vyniká nad ostatními, tak především v kádrování druhých lidí a rozpoutávání hádek uvnitř demokratické opozice. Díky lidem jako on se nejen v Kremlu, ale třeba i v hnutí ANO musí popadat za břicho, pokud vidí, jakou práci za ně svojí naprostou pomateností dělá.

Přeji hezký den a veselou mysl!

Autor: Tomáš Zdechovský | pondělí 11.10.2021 9:14 | karma článku: 26.84 | přečteno: 2422x

Další články blogera

Tomáš Zdechovský

Reforma migrace musí vypadat úplně jinak

Nelegální a nekontrolovaná migrace představuje jeden z hlavních problémů, které nyní Evropa řeší. Už dlouhou dobu se budují ploty na vnější hranici, protože se 'zjistilo', že je děravá.

10.7.2023 v 7:15 | Karma článku: 16.99 | Přečteno: 483 | Diskuse

Tomáš Zdechovský

Německé levicové neziskovky pomáhají Rusku

Problematika šíření (nejen) ruské propagandy a dezinformací se už několik let řeší ze všech možných a myslitelných úhlů.

3.7.2023 v 7:30 | Karma článku: 23.54 | Přečteno: 742 | Diskuse

Tomáš Zdechovský

Učitelka šířila ruskou propagandu ve škole a skončila u soudu. Teď chce být ředitelkou!

Pro bezproblémové soužití mezi lidmi a vůbec fungování celé společnosti je nezbytná vzájemná důvěra. Záměrné šíření nepravdivých informací jde proti tomu a vyvolává v lidech pocit, že už nemůžou věřit nikomu.

26.6.2023 v 7:35 | Karma článku: 24.30 | Přečteno: 808 | Diskuse

Tomáš Zdechovský

Má Lukašenko jaderné zbraně, které svět neviděl?

Rusko rozmístilo na území Běloruska taktické jaderné zbraně a běloruskému prezidentovi Aleksandru Lukašenkovi vlivem toho očividně narostlo sebevědomí. Chlubí se a skoro až vyhrožuje celému světu, že má atomovky.

19.6.2023 v 9:59 | Karma článku: 13.40 | Přečteno: 252 | Diskuse

Další články z rubriky Politická aréna - pro politiky

Jaromíra Vítková

PROSAZUJI ODSTRANĚNÍ LEGISLATIVNÍ CHYBY V NOVELE ENERGETICKÉHO ZÁKONA

Již od minulého volebního období se věnuji problematice propan-butanových lahví a obchodu s propan-butanem. V této záležitosti spolupracuji s vedením Ministerstva životního prostředí v čele s ministrem Petrem Hladíkem.

27.11.2023 v 20:49 | Karma článku: 4.30 | Přečteno: 149 |

Daniela Kovářová

Důchody aneb jak funguje můj stát

Je-li vám třicet nebo čtyřicet, asi se vás důchodové téma nijak zvlášť nedotýká. Ale jakmile se vám přiblíží důchodový věk, lehce zpozorníte. Tak mám pro ty z vás, kteří se k němu blížíte, několik praktických konstatování.

27.11.2023 v 12:57 | Karma článku: 30.90 | Přečteno: 758 | Diskuse

Mikuláš Peksa

Kyberobrana evropských institucí je žalostní. Teď to změníme

V posledních letech jsme svědky obrovského nárůstu kyberútoků, které směřují právě na evropské instituce.

23.11.2023 v 10:09 | Karma článku: 3.64 | Přečteno: 123 | Diskuse

Petr Lachnit

Fotbal - odraz společnosti

Jestli vás zajímá, jaká je hospodářská situace krajů, regionů nebo míst, stačí podívat se na fotbalové tabulky. Kdo má peníze, má fotbal.

23.11.2023 v 8:51 | Karma článku: 13.49 | Přečteno: 270 | Diskuse

Kateřina Konečná

Je na čase zkrotit divoké krátkodobé pronájmy. A pomoci bydlení

Krátkodobé pronájmy bytů nabízených skrze online platformy, jako je například Airbnb, můžou být sice výhodné díky relativně nízkým cenám pro turisty, místním však obvykle přínosem nejsou.

22.11.2023 v 18:22 | Karma článku: 17.12 | Přečteno: 416 | Diskuse
Počet článků 678 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 4402

Tomáš Zdechovský (1979) - optimista i snílek, kterému nikdy nebylo lhostejno dění kolem sebe. Rád mění vize v realitu a realitu ve vizi. Miluje filmy Forrest Gump, Up in the air, Vrtěti psem a Thank you for smoking, Iluzionista, skupiny The Cranberries, Jelen a U2 a lidi, kteří umí říci své názory. Nezná slova "to nejde" a "to se nikdy nenaučím".

Od roku 2014 poslanec Evropského parlamentu a člen předsednictva KDU-ČSL, členem prestižního Výboru pro zahraniční věci (AFET) a Výboru pro zaměstnanost a sociální věci (EMPL), předseda parlamentní delegace pro státy Střední Asie.

Českého slavíka vyhrála Ewa Farna. Do Síně slávy vstoupil Václav Neckář

V pražském Foru Karlín se rozhodlo o letošních držitelích Českých slavíků. Mezi zpěvačkami vyhrála Ewa Farna, která si...

Jana Bendiga na Slavících posypali moukou a počastovali rasistickou nadávkou

Předávání hudebních cen Český slavík se neobešlo bez skandálu. Na červeném koberci to zpěvák Jan Bendig (29) schytal...

Jeho uhánění mě obtěžovalo. Byla jsem vdaná, říká manželka Tomáše Savky

Někdejší účastník první řady SuperStar a bývalá vynikající sólistka baletu plzeňského Národního divadla jsou manželi už...

Ulož.to končí se sdílením souborů. Kvůli evropské legislativě, vysvětluje

Internetové úložiště Ulož.to Disk od prosince nebude umožňovat stahování souborů, které si na něj uživatelé sami...

Nejsem nácek. Šlo o něco jiného, říká muž, který útočil na Bendiga

Zpěvák Jan Bendig (29) byl v sobotu před předáváním cen Český slavík posypán na červeném koberci moukou. Druhý den...