Sobota 15. srpna 2020, svátek má Hana
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Sobota 15. srpna 2020 Hana

Potvrzeno: Mafie zneužívala neziskovky pro svůj migrační byznys

13. 07. 2020 7:50:22
Nikoho už asi nepřekvapí, že na nelegální migraci (nejen) v oblasti Středozemního moře vydělává organizovaný zločin. A co dělá celou věc ještě horší, je skutečnost, že na pašování lidí mají podíl i některé neziskové organizace.

Neziskové organizace se samozřejmě brání s tím, že pouze zachraňují lidi či pomáhají potřebným. Není to ale vždy pravda. Už jsem psal před třemi lety, že některé neziskové organizace svým jednáním bohužel vědomě pomáhaly pašerákům s převážením lidí na evropskou pevninu. Důkazy o spolupráci pašeráků a neziskovek shromážděné italskou policií byly už tehdy naprosto nesporné.

Pro řadu liberálů a salónních levičáků jsem se kvůli těmto tvrzením o spojení některých neziskovek s organizovaným zločinem stal úhlavním nepřítelem. Hloupě a bez jakýchkoli smysluplných argumentů mě obviňovali z rasismu a šíření nenávisti. Nebyli schopní pochopit, že odmítáním boje s ilegální migrací se pouze napomáhá organizovaného zločinu.

Na migračním byznysu má obrovský podíl také mafie. V minulosti jsem už upozorňoval na to, jak 'Ndrangheta, nejmocnější mafiánská skupina na světě, využívala nelegální migranty na Kalábrii k práci na sklizni ovoce a zeleniny v naprosto nedůstojných podmínkách a za minimální mzdu. Sicilské nevěstince byly plné žen a dívek, které si mafiánští bossové jezdili vybírat do Libye, a pak si je nechali „zadarmo“ přes dvě německé neziskovky poslat přes Středozemní moře. Ty italská policie prověřuje kvůli výpovědím zadržených migrantů, kterým dávali pašeráci instrukce s tím, že je po několika kilometrech lodě neziskovek vyzvednou.

'Ndrangheta se schovávala i za katolickou charitu

Lidé z organizovaného zločinu dokázali vydělávat na ilegální migraci i jinými způsoby. Zmíněná kalabrijská 'Ndrangheta je totiž spojená i s jedním dalším šokujícím případem týkajícím se špinavého byznysu s ilegální migrací.

Policie rozkryla, že Sant'Anna, jedno z největších italských center pro migranty, které spravovala konfraternita Misericordia ve městě Isola di Capo Rizzuto, byla po dobu více než deseti let ovládané mafií. Za tu dobu si 'Ndrangheta, přesněji jeden z jejích klanů, přišel na 36 milionů eur, tedy zhruba třetinu z celkových 105 milionů určených na pomoc migrantům.

Kalábrijská 'Ndrangheta systematicky získávala peníze ze státní pokladny pod zástěrkou pomoci migrantům a za asistence stovek dobrovolníků, kteří o působení mafie neměli nejmenší tušení. Část státních peněz určená na provoz tohoto centra pro migranty zřízeného charitou tak byla zpronevěřena a skončila v rukou lidí patřících k organizovanému zločinu.

Podezření, že v zařízení, v němž jeden čas pobývalo až 1500 lidí, něco není v pořádku, existovala poměrně dlouho. Už v roce 2013 inspekce odhalila, že uprchlíci dostávali pouze malé porce jídla, které bylo ještě ke všemu prošlé. Centrum navíc nelegálně hostilo 70 nezletilých bez doprovodu v leteckých hangárech, kde byly jen dvě toalety.

O rok později zase místní prefektura naznačovala, že počet lidí v centru může být nadsazený s tím, že jeho vedení bere peníze za migranty, kteří ve skutečnosti neexistovali. V roce 2015 také italský magazín L'Espresso poukázal na to, že lidi ve vedení zařízení kradli finance a peníze získávali tím, že nechávali migranty hladovět. „Pokud se od organizace předpokládalo, že zajistí 500 jídel, zajistila jich jen 300 a zbytek zůstal hladovět,“ prohlásil známý protimafiánský prokurátor Nicola Gratteri.

Mezi odsouzenými byl i kněz

V květnu roku 2017 provedla policie rozsáhlou razii pod krycím názvem Jonny. O tom, jak rozsáhlá zde byla činnost mafie, svědčí skutečnost, že vyšetřováno bylo poté cekem 124 osob a 68 lidí bylo zatčeno. Letos na konci června proces skončil a padlo při něm celkem 22 rozsudků odnětí svobody na celkem 150 let.

Mezi odsouzenými byl i suspendovaný kněz Edoardo Scordio, který stál u založení centra pro příjem migrantů. Za zločinné spolčení byl odsouzený ke 14 a půl rokům nepodmíněně. I jemu plynul prospěch ze spolupráce s mafií a shrábl část peněz. Zatímco lidé v zařízení strádali či dokonce hladověli, dnes už bývalý kněz si mohl dovolit utrácet ve velkém peníze za drahé hotely, restaurace a kvalitní vína a ve svých třech sejfech měl při policejní razii tisíce eur.

Bohužel mafií byla zneužita i charita, která byla kvůli nelegální migraci ve spojení s organizovaným zločinem vydělávajícím na ilegální imigraci. Jednalo se o další z případů, kdy se na byznysu s migrací bohužel spolupodíleli i lidé tvrdící, že dělají bohulibou činnost.

I zde se tak potvrzuje pravdivost mých dřívějších slov a ukazuje se naprosté zatemnění mysli mnoha levicových intelektuálů. Nechtějí vidět, že z nelegální migrace má největší prospěch organizovaný zločin, proto je třeba ji důsledně potírat. Nezbývá proto než to stále opakovat, vysvětlovat a doufat, že se jim po všech těch rozsudcích a dalších odhaleních konečně rozsvítí. Extrémista není ten, kdo na nepravost poukazuje, ale ten, kdo o ní mlčí a snaží se dělat, že neexistuje.

Přeji hezký den a veselou mysl!

Související blogy:

Chceme dát přistěhovalectví jasná pravidla, říká Tomáš Zdechovský (leden 2015)

https://info.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=442320

Jaký je rozdíl mezi některými neziskovkami a pašeráky? Bohužel žádný –

https://zdechovsky.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=617515

Nelegální migrace zavádí v Evropě novodobé otrokářství –

https://zdechovsky.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=673080

Autor: Tomáš Zdechovský | pondělí 13.7.2020 7:50 | karma článku: 46.33 | přečteno: 16935x

Další články blogera

Tomáš Zdechovský

Proč máme pořád řešit, s kým kdo spí?

Prague Pride je v plném proudu a na rozdíl od většiny jiných festivalů zájmových skupin, mu jednoduše neuniknete. Ba co víc, už začíná vadit i to, že je někomu úplně jedno, že se pořádá.

10.8.2020 v 7:52 | Karma článku: 47.43 | Přečteno: 14206 | Diskuse

Tomáš Zdechovský

Kdy přestanou být dálnice ostudou Česka?

„Řídit stát jako vlak.“ Toto heslo aktuálně v různých vtípcích viděl snad každý. A není divu, univerzální ministr Karel Havlíček totiž musí nyní hasit hned několik požárů najednou.

3.8.2020 v 8:07 | Karma článku: 43.19 | Přečteno: 10454 | Diskuse

Tomáš Zdechovský

Ekologický aktivismus aneb koho příště mediálně upálit

Zvláště v západních zemích se nyní rozmohl jeden velký nešvar. K některým tématům je prakticky nemožné vyjádřit jiný postoj, než jeden nejhlasitější levicový. Jinak následuje mediální lynč často spojený i s vyhazovem z práce.

27.7.2020 v 8:06 | Karma článku: 37.52 | Přečteno: 2218 | Diskuse

Tomáš Zdechovský

Případ řidiče Jiřího Sagana je neskutečná nespravedlnost

Z francouzského vězení byl konečně propuštěn řidič kamionu Jiří Sagan. Ačkoliv proti němu nebyl jediný důkaz a znalecké posudky byly jasně v jeho prospěch, s rodinou se mohl setkat až po dvou letech.

20.7.2020 v 7:52 | Karma článku: 33.04 | Přečteno: 2079 | Diskuse

Další články z rubriky Politická aréna - pro politiky

Jan Dočekal

Předpověď - svět v roce 2221 - v 1. díle bude slunečno.

Prognostika na rok 2221 - takto budou žít naše děti a vnuci. Bude to krásný nový svět ... a nebo ne?

15.8.2020 v 2:41 | Karma článku: 10.53 | Přečteno: 120 | Diskuse

Jiří Mihola

Návštěva M. Pompea: klíčová je bezpečnost

Jako člen Zahraničního výboru Poslanecké sněmovny ČR jsem návštěvu amerického ministra zahraničí pečlivě sledoval, mé poznatky shrnuji v komentáři níže.

13.8.2020 v 18:05 | Karma článku: 13.60 | Přečteno: 417 | Diskuse

Antonín Fryč

Ministr na půl úvazku aneb ministr není Superman

Ministerstvo dopravy je jedním z nejsložitějších resortů. Proto už půl roku můžeme s údivem sledovat situaci, kdy pro něj současná vláda nemá kompetentního člověka, který by se mu naplno věnoval.

13.8.2020 v 13:57 | Karma článku: 14.89 | Přečteno: 293 | Diskuse

Petr Machovský

Žádná povinnost, žádné tresty. Vše je prý úplně jinak. Budiž EU pochválena?

Člověk by řekl, že aspoň v čase letních dovolených si dají europoslanci pokoj. Ale kdepak. I v této době je třeba se plést nám všem do života.

13.8.2020 v 10:17 | Karma článku: 35.21 | Přečteno: 1344 | Diskuse

Kateřina Valachová

Progresivní zdanění není sprostý pojem

Diskuse o zavedení skutečného progresivního zdanění vytvořila v národě, jako obvykle, dvě nesmiřitelné skupiny. Jedna říká: Jinak to nejde. Druhá: Zločin a bolševismus. Pevně doufám, že existuje i třetí, největší.

13.8.2020 v 8:00 | Karma článku: 13.76 | Přečteno: 525 | Diskuse
Počet článků 525 Celková karma 39.06 Průměrná čtenost 4672

Tomáš Zdechovský (1979) - optimista i snílek, kterému nikdy nebylo lhostejno dění kolem sebe. Rád mění vize v realitu a realitu ve vizi. Miluje filmy Forrest Gump, Up in the air, Vrtěti psem a Thank you for smoking, Iluzionista, skupiny The Cranberries, Kryštof, Jelen a U2 a lidi, kteří umí říci své názory. Nezná slova: "To nejde" a "to se nikdy nenaučím".

Od roku 2014 poslanec Evropského parlamentu za KDU-ČSL (EPP), místopředseda Výboru pro zaměstnost a sociální věci (EMPL), koordinator Evropske lidove strany ve Výboru pro rozpočtovou kontrolu (CONT) a člen výboru pro Občanské svobody, spravedlnost a vnitřní věci (LIBE)