Úterý 22. září 2020, svátek má Darina
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Úterý 22. září 2020 Darina

Sedm nejbizarnějších výroků, které zazněly během pandemie COVID-19

15. 06. 2020 8:08:28
Hloupost a bizár kvetou v každé době, a tak ani období pandemie koronaviru rozhodně nebylo výjimkou. Na druhou stranu se nad tím ale můžeme společně zasmát a prodloužit si tak život! Tak pojďme na to.

Říká se, že každá krize je také příležitostí. A kolem pandemie se objevila opravdu velká řada těch, co ji skutečně využili – jako způsob zapsat se do historie nějakým velmi podivným až čistě bizarním tvrzením. Nesmyslných výroků a prohlášení, které budí přinejmenším úsměv, bylo za posledních zhruba čtvrt roku více než dost. Vybral jsem sedm, které mi přijdou nejlepší.

1. Komunistická europoslankyně Kateřina Konečná ani v době největší pandemie nezapřela, jaké barvy hájí. Za oběti koronaviru mohou podle ní pravicové škrty! Opravdu geniální myšlenka! Takové „v boji proti kapitalismu se hodí prostě jakákoliv záminka“ a taková komunistická Kuba asi proto vůbec žádné oběti nemá a vůbec se tam teď ani nemusel vrátit směnný obchod mezi lidmi.

2. Zatímco se komunistická kolegyně pohybovala v mezích předvídatelnosti, o Andreji Babišovi jsme se zase dozvěděli věci, které určitě musely překonat představivost i toho nejzarytějšího voliče hnutí. Pan premiér totiž celou dobu před celým světem tajil, že byl obdařen zázračnou schopností křísit lidi. Jak jinak si můžeme vysvětlit jeho výrok o tom, že díky opatřením jeho vlády byli zachráněni tisíce mrtvých?

3. Náměstek ministra zdravotnictví a také hlavní epidemiolog Roman Prymula se na chvíli stal i vrchním sociálním inženýrem. V rozhovoru pro iDnes si trochu zafantazíroval, když mj. navrhoval, aby lidé žili v menších komunitách tak, že se budou například stýkat jen tři rodiny a další komunikace moc nebude. Neprozradil ale, podle jakého klíče by se ke každé rodině přiřazovaly další dvě, zda by to bylo třeba losováním nebo bychom si třeba mohli sami vybrat, s kým komunitu vytvoříme a kde, ať se tedy nepotkáváme radši ani na nákupech.

4. Velmi originální byla i horolezkyně Dina Štěrbová, která prý dobře zná asijské země. Nepřekvapilo ji proto, že koronavirus vypukl zrovna v Číně. „Ve vzduchu je tam silná agrese,“ prohlásila v rozhovoru pro Deník N.

5. O slovo se díky pandemii začali hlásit také vegani. Podle alespoň některých z nich za koronavirus údajně může, hádejte kdo? Nu, kdo jiný než ti, co jedí maso! Tento názor zazněl i např. od kytaristy britské skupiny Queen Briana Maye, který je veganem teprve od začátku letošního roku. V životě by mě nenapadlo, že se dá rozšiřování virového onemocnění zabránit nejezením masa!

6. Využít pandemii pro svoji věc dokázaly také feministky. V souvislosti s koronavirem a jeho důsledky neustále a do úplného omrzení zmiňovaly potřebu dosažení genderové rovnosti: Charitativní organizace Oxfam zdůrazňuje, že genderová nerovnost je jednou z hlavních věcí, na které je třeba pamatovat v rozhodnutích týkajících se koronaviru. Americká kongresmanka z Kalifornie Jackie Speier zase nabádala k tomu, že koronavirová pandemie si žádá „feministickou odpověď“.

Nezahálely ani feministky v Česku. Vytyčily si ale mnohem skromnější cíl. Česká ženská lobby žádala vládu, aby by ve svých komisích a radách k řešení koronavirové krize dbala na vyrovnané zastoupení mužů a žen. Klíčem ke zvládnutí pandemie je prý totiž jedině dosažení genderové rovnosti. Jediná správná rozhodnutí jsou totiž ta, která hlavně udělají 50:50 ženy a muži.

7. A nemůžu nezmínit ani amerického prezidenta Donalda Trumpa, který přišel s něčím naprosto neočekávaným. Navrhoval vyzkoušet nový a naprosto revoluční způsob boje s COVID-19, a to vpíchnutí dezinfekce přímo do žil: „Dezinfekční prostředek zabije ten virus do jedné minuty. Dokázali bychom jej dostat do těla injekcí? Jak sami vidíte, dostane se do plic (koronavirus), které velmi poškodí, takže by bylo zajímavé to otestovat.“ A nejhorší je, že se pak i našli lidé, kteří se skutečně ptali lékařů na pohotovosti, jestli jim to pití sava pomůže.

Pokud jste se doteď nezasmáli, tak věřím, že jste se aspoň dozvěděli opravdu zajímavé věci, které se týkaly jak příčin, tak i řešení. Budu rád, když mi do komentářů napíšete, co nejvíc během krize pobavilo vás!

Přeji hezký den a veselou mysl!

Hlasujte ve finále ankety Blogera roku

Autor: Tomáš Zdechovský | pondělí 15.6.2020 8:08 | karma článku: 42.64 | přečteno: 11745x

Další články blogera

Tomáš Zdechovský

Neuvěřitelný příběh údajné přípravy vraždy paní bytné

Čím víc se zabývám různými rozsudky českých soudů, tím víc ztrácím iluze o tom, že budou rozhodovat správně a spravedlivě. Dělají neuvěřitelné chyby. Např. jsem si myslel, že zajistí, aby neslyšící rozuměl procesu. Nezajistily...

21.9.2020 v 8:18 | Karma článku: 29.85 | Přečteno: 917 | Diskuse

Tomáš Zdechovský

Štrasburský soud nemá s praktikami Barnevernetu žádné slitování

Norsko ve Štrasburku prohrálo už 9 případů, kdy si rodiče stěžovali na Barnevernet. U dvou případů se Norové výsledek pokusili zvrátit odvoláním, soud to ale neuznal. Oprávněně se proto bojí, jak dopadne dalších 31 stížností...

14.9.2020 v 6:10 | Karma článku: 42.63 | Přečteno: 11551 | Diskuse

Tomáš Zdechovský

Vražda nebo justiční omyl? Případ Kramný vyvolává i nadále otázky

Kauza Kramný vešla v Česku už ve všeobecnou známost. Je to totiž akorát 7 let od chvíle, kdy na dovolené v Egyptě náhle zemřely jeho manželka s dcerou. Co se tehdy stalo, už nikdy nezjistíme. Vražda proudem to ale nebyla

7.9.2020 v 6:49 | Karma článku: 28.62 | Přečteno: 3253 | Diskuse

Tomáš Zdechovský

Státem podporovaný obchod s chudobou Romů musí skončit

Když někomu každý den dáte tisícovku za to, že nebude chodit do práce, bude jen doma, klidně v naprosto zoufalých podmínkách a nepořádku. Nebude mít totiž motivaci cokoliv změnit.

31.8.2020 v 8:06 | Karma článku: 26.59 | Přečteno: 2271 | Diskuse

Další články z rubriky Politická aréna - pro politiky

Tomáš Zdechovský

Neuvěřitelný příběh údajné přípravy vraždy paní bytné

Čím víc se zabývám různými rozsudky českých soudů, tím víc ztrácím iluze o tom, že budou rozhodovat správně a spravedlivě. Dělají neuvěřitelné chyby. Např. jsem si myslel, že zajistí, aby neslyšící rozuměl procesu. Nezajistily...

21.9.2020 v 8:18 | Karma článku: 29.85 | Přečteno: 917 | Diskuse

Lukáš Habich

Je Váš kraj bezpečný?

Čím dál více se setkáváme s informacemi o nebezpečných lokalitách, o zvýšené kriminalitě dětí, cizinců a problémovém chování osob bez přístřeší. Už slyším odpověď „To je věc policie, která musí tento problém vyřešit.“

20.9.2020 v 17:45 | Karma článku: 9.64 | Přečteno: 220 | Diskuse

Anna Gamanová

Odbornost, úřední vyhazov a manipulace

Po pondělní změně ve vedení města, kdy jsme se během pár minut přesunuli z vládnoucí koalice do opozičních lavic, začínají změny na různých postech na úřadě i v městských firmách.

18.9.2020 v 19:44 | Karma článku: 15.95 | Přečteno: 594 | Diskuse

Petr Machovský

Evropská ekonomika stále ještě dýchá? Tak jí přiškrtíme kyslík...

Po první vlně covidu, která citelně zasáhla českou ekonomiku, se schyluje k dalším problémům. Školy jdou postupně do karantény, firmy budou následovat. A jak se zachová EU? Zřejmě nám chce definitivně zakroutit ekonomickým krkem.

18.9.2020 v 8:35 | Karma článku: 36.05 | Přečteno: 1720 | Diskuse

Ivan Smetana

To co v TV Polar a ČT neuvidíte

Část cenzurovaného záznamu z 12. zasedání Zastupitelstva města Frýdku-Místku ze dne 16.9.2020. Video bylo na konci takto záměrně ustřiženo, aby nebylo vidět a slyšet, co se dělo po proslovu pana Jakuba Tichého (Piráti).

17.9.2020 v 10:00 | Karma článku: 18.32 | Přečteno: 1072 | Diskuse
Počet článků 531 Celková karma 35.94 Průměrná čtenost 4680

Tomáš Zdechovský (1979) - optimista i snílek, kterému nikdy nebylo lhostejno dění kolem sebe. Rád mění vize v realitu a realitu ve vizi. Miluje filmy Forrest Gump, Up in the air, Vrtěti psem a Thank you for smoking, Iluzionista, skupiny The Cranberries, Kryštof, Jelen a U2 a lidi, kteří umí říci své názory. Nezná slova: "To nejde" a "to se nikdy nenaučím".

Od roku 2014 poslanec Evropského parlamentu za KDU-ČSL (EPP), místopředseda Výboru pro zaměstnost a sociální věci (EMPL), koordinator Evropske lidove strany ve Výboru pro rozpočtovou kontrolu (CONT) a člen výboru pro Občanské svobody, spravedlnost a vnitřní věci (LIBE)

Najdete na iDNES.cz