Úterý 22. září 2020, svátek má Darina
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Úterý 22. září 2020 Darina

OSN totálně nezvládla pandemii koronaviru, a tak radši řeší gender

8. 06. 2020 7:56:07
Organizace spojených národů (OSN) nám bohužel každým dnem stále více dokazuje, že nedokáže řešit ani vlastní skandály ani skutečné výzvy, kterým současný svět čelí. Spíš se jen aktivisticky věnuje prosazování levicové agendy.

Zvláště Světová zdravotnická organizace (WHO), která spadá pod OSN, se vrchovatě znemožnila neadekvátní reakcí na pandemii koronaviru a poklonkováním Číně, o čemž jsem opakovaně psal. Japonský vicepremiér Taro Aso v reakci na to trefně prohlásil, že by se WHO mohla přejmenovat na CHO, tedy Čínskou zdravotnickou organizaci.

I přímo od vedení OSN se Čína dočkala chvály za údajné rychlé poskytnutí informací, genetické mapy a genomu viru. Jak ale nyní vyplouvají na povrch další skutečnosti, realita byla úplně jiná. Ve skutečnosti musela OSN čekat na zmíněné informace více než týden. Genetickou mapu zveřejnila ČLR až poté, co ji 11. ledna publikovala jiná laboratoř. Na podrobné informace o nakažených lidech museli v OSN čekat ještě další dva týdny. Čína tedy řadu důležitých skutečností zatajovala a uvnitř WHO se o tom vědělo.

A když už jsem u WHO, tak nyní českými médii proběhl další neskutečný a doteď nepříliš známý skandál organizace, kdy se jim bohužel podařilo těžce otrávit arzenem z jimi budovaných studní v Bangladéši 35 až 77 milionů lidí. Zcela totiž zanedbali konzultace s geology, k čemuž se stále nehodlají postavit čelem. Asi má stačit dobrý úmysl dostat k lidem „čistou“ vodu, ačkoliv toto pochybení svými parametry dalece překonalo katastrofy v Černobylu nebo Bhópálu.

Problematické jsou i další organizace spadající pod OSN

Dlouhodobý problém je pak třeba i s Radou OSN pro lidská práva (UNHRC), která ve svých 169 rezolucích sice nikdy neodsoudila Čínu, Rusko, Saudskou Arábii, Kubu, Venezuelu nebo Zimbabwe, ale proti Izraeli jich vydala hned 80 (47 %). Kvůli silným protižidovským postojům vystoupili USA a Izrael i z UNESCO – organizace OSN pro výchovu, vědu a kulturu.

Dětský fond UNICEF se zase během pandemie koronaviru pomalu víc než o problémy dětí zajímal o násilí na ženách a prosazování genderové rovnosti, protože tato „skrytá pandemie“ je prostě top téma.

V minulosti jsem kritizoval i UN Women, Agenturu OSN pro genderovou rovnost a posílení postavení žen, která razí názor, že rodina v klasickém pojetí muž, žena a jejich biologické děti, je pro ženy a dívky jedním z nejvíce nebezpečných míst pro život, a to nejlepší, co pro ně můžeme udělat, je zavést sexuální výchovu už od školek, všude plně hradit potraty a zajistit volný přístup budoucích samoživitelek k umělému oplodnění.

Vyjadřujte se „genderově neutrálně“

Celkově je zrovna UN Women velmi aktivní organizací. Nyní, když pandemie ustupuje, řeší OSN právě za pomoci této své agentury opět velice zásadní témata: správné vyjadřování. Přece nesmíme dopustit, abychom náhodou někde někoho neurazili politicky nekorektním oslovením. Co politicky, hlavně by měla světu vládnout korektnost genderová!

Na oficiálním twitterovém profilu proto přišli s výzvou, aby se v angličtině neužívaly výrazy obsahující slovo „man“ (muž). Níže je seznam slov, která mají být dle OSN závadná a jejich genderově neutrální alternativy. Například se nemá říkat policista a policistka, ale policejní úředník, ne předseda a předsedkyně, ale předsedající, ne „přítel a přítelkyně“, ale partner, a ne „manžel a manželka“, ale prostě „choť“.

Samozřejmě to zatím prezentují širší veřejnosti jen jako doporučení, nicméně podobné podklady jsou pak časem předlohou pro závazné dokumenty – třeba pro zaměstnance institucí EU už platí manuály Komise, jak správně mluvit a překládat. A celkově na základě podobných návrhů vzniká nová legislativa k tzv. gender mainstreamingu, kdy vůbec není lehké usledovat, kde všude to je, abych mohl hlasovat proti. Dlouhodobě totiž zastávám názor, že jsou mnohem důležitější a potřebnější témata, kterým je nutné se věnovat, třeba bezpečnost, vyřešení migrace nebo boj se suchem.

Výpověď za to, že jste muž

Když už jsem u postupného prosazování genderu, tak ještě na chvíli odbočím. Ideje jednoduše mají následky a aktuálně jsme se mohli i u nás v Česku přesvědčit o tom, jak může prosazování této agendy vést až k vyhazování schopných lidí třeba jen kvůli tomu, že nejsou ženy. Vyprávět by o tom mohl třeba známý historik Petr Blažek. Spolu s několika dalšími kolegy byl totiž odvolán z redakční rady odborného časopisu Securitas Imperii. Důvod? V redakci potřebovali větší zastoupení zahraničních odborníků a také žen. Jinak jste, milí historici, skvělí a moc si vás vážíme!

OSN začíná řešit pseudoproblémy

Ale zpět k OSN. Když je potřeba řešit problémy dnešního světa, selhává z mého pohledu tato organizace na celé čáře. Bohužel tím připomíná svoji předchůdkyni – Společnost národů, která vznikla v reakci na 1. světovou válku. A protože nedokázala zabránit 2. světové válce, skončila v roce 1946 v propadlišti dějin. Současná OSN teď buďto problémy řeší zcela nedostatečně, zaujatě, pokrytecky, nebo řeší naprosté pseudoproblémy, jako je zmíněná genderová korektnost v jazyce.

Osobě to proto celé vidím tak, že buď její představitelé začnou pracovat na tom, aby se vrátila důvěra v tuto kdysi skutečně potřebnou instituci, tedy se postaví čelem k jejich skandálům, různí ředitelé přijmou osobní zodpovědnost za přešlapy a dojde k zásadním personálním změnám, nebo ať se klidně už rozpustí.

Hezký den a veselou mysl!

Pozn. autora: článek obsahuje prvky ironie a nadsázky.

Související blogy:

Rodina je pro ženy nejhorším žalářem. OSN to naštěstí chce změnit!

https://zdechovsky.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=726311

Státy EU by měly následovat USA a opustit Radu OSN pro lidská práva

https://zdechovsky.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=670371

WHO je pro řadu demokratických zemí zpolitizovaná a kontroverzní

https://zdechovsky.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=750829

Hlasujte ve finále ankety Blogera roku

Autor: Tomáš Zdechovský | pondělí 8.6.2020 7:56 | karma článku: 45.23 | přečteno: 9050x

Další články blogera

Tomáš Zdechovský

Neuvěřitelný příběh údajné přípravy vraždy paní bytné

Čím víc se zabývám různými rozsudky českých soudů, tím víc ztrácím iluze o tom, že budou rozhodovat správně a spravedlivě. Dělají neuvěřitelné chyby. Např. jsem si myslel, že zajistí, aby neslyšící rozuměl procesu. Nezajistily...

21.9.2020 v 8:18 | Karma článku: 30.12 | Přečteno: 933 | Diskuse

Tomáš Zdechovský

Štrasburský soud nemá s praktikami Barnevernetu žádné slitování

Norsko ve Štrasburku prohrálo už 9 případů, kdy si rodiče stěžovali na Barnevernet. U dvou případů se Norové výsledek pokusili zvrátit odvoláním, soud to ale neuznal. Oprávněně se proto bojí, jak dopadne dalších 31 stížností...

14.9.2020 v 6:10 | Karma článku: 42.64 | Přečteno: 11554 | Diskuse

Tomáš Zdechovský

Vražda nebo justiční omyl? Případ Kramný vyvolává i nadále otázky

Kauza Kramný vešla v Česku už ve všeobecnou známost. Je to totiž akorát 7 let od chvíle, kdy na dovolené v Egyptě náhle zemřely jeho manželka s dcerou. Co se tehdy stalo, už nikdy nezjistíme. Vražda proudem to ale nebyla

7.9.2020 v 6:49 | Karma článku: 28.62 | Přečteno: 3254 | Diskuse

Tomáš Zdechovský

Státem podporovaný obchod s chudobou Romů musí skončit

Když někomu každý den dáte tisícovku za to, že nebude chodit do práce, bude jen doma, klidně v naprosto zoufalých podmínkách a nepořádku. Nebude mít totiž motivaci cokoliv změnit.

31.8.2020 v 8:06 | Karma článku: 26.59 | Přečteno: 2271 | Diskuse

Další články z rubriky Politická aréna - pro politiky

Tomáš Zdechovský

Neuvěřitelný příběh údajné přípravy vraždy paní bytné

Čím víc se zabývám různými rozsudky českých soudů, tím víc ztrácím iluze o tom, že budou rozhodovat správně a spravedlivě. Dělají neuvěřitelné chyby. Např. jsem si myslel, že zajistí, aby neslyšící rozuměl procesu. Nezajistily...

21.9.2020 v 8:18 | Karma článku: 30.12 | Přečteno: 933 | Diskuse

Lukáš Habich

Je Váš kraj bezpečný?

Čím dál více se setkáváme s informacemi o nebezpečných lokalitách, o zvýšené kriminalitě dětí, cizinců a problémovém chování osob bez přístřeší. Už slyším odpověď „To je věc policie, která musí tento problém vyřešit.“

20.9.2020 v 17:45 | Karma článku: 9.64 | Přečteno: 220 | Diskuse

Anna Gamanová

Odbornost, úřední vyhazov a manipulace

Po pondělní změně ve vedení města, kdy jsme se během pár minut přesunuli z vládnoucí koalice do opozičních lavic, začínají změny na různých postech na úřadě i v městských firmách.

18.9.2020 v 19:44 | Karma článku: 15.95 | Přečteno: 594 | Diskuse

Petr Machovský

Evropská ekonomika stále ještě dýchá? Tak jí přiškrtíme kyslík...

Po první vlně covidu, která citelně zasáhla českou ekonomiku, se schyluje k dalším problémům. Školy jdou postupně do karantény, firmy budou následovat. A jak se zachová EU? Zřejmě nám chce definitivně zakroutit ekonomickým krkem.

18.9.2020 v 8:35 | Karma článku: 36.05 | Přečteno: 1720 | Diskuse

Ivan Smetana

To co v TV Polar a ČT neuvidíte

Část cenzurovaného záznamu z 12. zasedání Zastupitelstva města Frýdku-Místku ze dne 16.9.2020. Video bylo na konci takto záměrně ustřiženo, aby nebylo vidět a slyšet, co se dělo po proslovu pana Jakuba Tichého (Piráti).

17.9.2020 v 10:00 | Karma článku: 18.32 | Přečteno: 1072 | Diskuse
Počet článků 531 Celková karma 35.94 Průměrná čtenost 4680

Tomáš Zdechovský (1979) - optimista i snílek, kterému nikdy nebylo lhostejno dění kolem sebe. Rád mění vize v realitu a realitu ve vizi. Miluje filmy Forrest Gump, Up in the air, Vrtěti psem a Thank you for smoking, Iluzionista, skupiny The Cranberries, Kryštof, Jelen a U2 a lidi, kteří umí říci své názory. Nezná slova: "To nejde" a "to se nikdy nenaučím".

Od roku 2014 poslanec Evropského parlamentu za KDU-ČSL (EPP), místopředseda Výboru pro zaměstnost a sociální věci (EMPL), koordinator Evropske lidove strany ve Výboru pro rozpočtovou kontrolu (CONT) a člen výboru pro Občanské svobody, spravedlnost a vnitřní věci (LIBE)

Najdete na iDNES.cz