Pondělí 6. dubna 2020, svátek má Vendula
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Pondělí 6. dubna 2020 Vendula

Karanténa je nejlepší způsob zpomalení šíření koronaviru

21. 03. 2020 13:26:04
V přísných opatřeních proti COVID-19 českou vládu plně podporuji - berte prosím nákazu koronavirem vážně a kašlete na pořádání různých párty a akcí! Opravdu to není žádná běžná chřipka se zvýšenými teplotami!

Teorie o tom, že se musí nakazit určité množství obyvatel, a pak si vytvoříme imunitu, jsou "skvělé". Ale každý, kdo si tím prošel, Vám potvrdí, že se nejedná o žádnou lehkou nemoc, ani když máte štěstí a probíhá mírně. Pro ty, kteří mají narušenou imunitu, to může mít vážné až fatální důsledky.


Doporučuji proto teď nikam nejezdit, pokud vyloženě nemusíte. Počty v Itálii, Španělsku i Německu rychle stoupají - zkuste si je srovnat s čísly před 14 dny:

1. Čína: 81 286 nakažených, 3 259 mrtvých, smrtnost 4,01 %
2. Itálie 47 021 nakažených, 4 032 mrtvých, smrtnost 8,57 %
3. Španělsko 21 571 nakažených, 1 093 mrtvých, smrtnost 5,07 %
4. Německo 19 848 nakažených, 68 mrtvých, smrtnost 0,34 %

(viz např. https://www.idnes.cz/technet/veda/koronavirus-covid-potencialni-pocet-nakazenych-v-cr-interaktivni-graf-statistika.A200320_174102_veda_mla)

Stát se snaží zpomalit šíření viru
V tuto chvíli jde o to maximálně zpomalit šíření viru, aby nedošlo ke kolapsu zdravotnictví, jako tomu bylo v Číně a je teď v Itálii nebo i ve Španělsku. Proto jsou přijímány všechna ta přísná opatření. V momentě, když se nemoc rozjede, tak už bude pozdě. Nepřejde to za 14 dní, jak si někteří mylně myslí!

Ať už zákaz vycházení bude nebo ne, mělo by to svou logiku, protože řada lidí prostě nic nedodržuje - příkladů v médiích najdete tisíce. Můžete opakovat, že nikdo nemá chodit bez roušky. Oni stejně nic neuposlechnou a budou se dál chovat tak, jako by se nic nedělo. Tím pak ohrožují nejvíce starší a nějak nemocné lidi. Proto v tomto naprosto podporuji to, co říká vláda. KARANTÉNA JE NEJLEPŠÍ PREVENCE. Pořád budou nějací nakažení, ale bude jich výrazně méně! Viz grafika níže nebo také zde: https://denikn.cz/312746/kolik-nas-na-koronavirus-onemocni-kolik-zemre-a-kdy-to-cele-skonci-odpovidame-na-klicove-otazky/

Je potřeba se připravit na ekonomické dopady
Ano, celá záležitost bude mít vliv na ekonomiku. O tom se teď moc nemluví. Malé a střední firmy jsou bez zakázek, problémy začnou mít OSVČ. Proto vítám a podporuji i kroky vlády k tomu, aby se udržela pracovní místa. Má to svou logiku.

Dnes se mluví o schodku 200 miliard. Ale je otázka, zda to opravdu bude stačit? Všechny tyto věci se začnou jasněji ukazovat v květnu. A do té doby musíme přijmout celou řadu opatření, které by měly následně pomoci ekonomiku z útlumu rychle nastartovat. A k tomu potřebujeme i trochu štěstí a hlavně optimismus.

S pozitivním přístupem to zvládneme
Pamatujete ekonomickou krizi z roku 2008/9? Tehdy to bylo také obrovsky těžké a zvládli jsme to. Věřím, že zvládneme i tuto krizi, která se na nás valí. Ale musíme si pomáhat a být trpělivý. Proto pokud nemáte práci, zkuste hledat u těch, kteří práci mají. Jakékoliv weby a aktivity na sdílení nabídky a poptávky práce jsou v tomto směru vítány.

A jedna věc závěrem. Nezapomínejme říkat druhým lidem slova: Děkuji, mám Tě rád a jak Ti mohu pomoci. Nic nás to nestojí, ale možná tím dáme lidem více, než kdybychom jim v současné době dali všechny peníze celého světa.

Přeji hezký den a veselou mysl!

Autor: Tomáš Zdechovský | sobota 21.3.2020 13:26 | karma článku: 28.50 | přečteno: 2836x

Další články blogera

Tomáš Zdechovský

Tchaj-wan vytřel všem v boji proti koronaviru zrak

Domácí produkce ochranných prostředků, chytrá karanténa jen u skutečně rizikových, spolupráce s experty a další preventivní opatření – to jsou zbraně proti šíření COVID-19 na Tchaj-wanu, kde funguje ekonomika i zdravotnictví

6.4.2020 v 7:56 | Karma článku: 17.60 | Přečteno: 653 | Diskuse

Tomáš Zdechovský

Česká vláda musí přestat ignorovat naše české firmy!

Už nyní musí být každému jasné, že koronavirová krize velmi tvrdě dolehne na celou českou ekonomiku. A bohužel nepůjde jen o nějaká čísla ve statistikách, různé důsledky pozná na vlastní kůži každý z nás.

2.4.2020 v 13:44 | Karma článku: 45.05 | Přečteno: 9625 | Diskuse

Tomáš Zdechovský

Japonsko dokazuje, že to jde i bez izolací

Japonsko bylo jednou z prvních zemí mimo Čínu zasažených COVID-19. Dnes má přitom méně nakažených než ČR, a to ani nezavedlo drakonické izolace. Motá to hlavy nejen zdravotnickým expertům...

29.3.2020 v 12:32 | Karma článku: 39.88 | Přečteno: 19056 | Diskuse

Tomáš Zdechovský

Zakažte smrtonosné čínské mokré trhy!

Nulová hygiena a žádné chladící boxy. Živí hadi i netopýři naštosovaní v klecích ve vlastních výkalech – hned u masa a krve z už déle poražených dalších zvířat. To je realita čínských „mokrých trhů“, odkud přišla další pandemie...

23.3.2020 v 12:36 | Karma článku: 43.01 | Přečteno: 15747 | Diskuse

Další články z rubriky Politická aréna - pro politiky

Tomáš Zdechovský

Tchaj-wan vytřel všem v boji proti koronaviru zrak

Domácí produkce ochranných prostředků, chytrá karanténa jen u skutečně rizikových, spolupráce s experty a další preventivní opatření – to jsou zbraně proti šíření COVID-19 na Tchaj-wanu, kde funguje ekonomika i zdravotnictví

6.4.2020 v 7:56 | Karma článku: 18.09 | Přečteno: 653 | Diskuse

Anna Gamanová

Příklad stavby města odjinud - Hammarby Sjoestad, Stockholm, Švédsko

Před pár lety jsem navštívila přestavěný dok a průmyslovou oblast jménem Hammarby Sjoestad, ve Stockholmu, ve Švédsku. V čem je tato čtvrť inspirativní?

5.4.2020 v 22:05 | Karma článku: 6.07 | Přečteno: 137 | Diskuse

Jiří Paroubek

Ekonomické dopady pandemie

Nemá smysl se příliš stresovat čísly odhadů, o kolik padne hospodářství té které země světa. Je ale třeba vnímat, že k ekonomickému poklesu dojde...

3.4.2020 v 13:48 | Karma článku: 13.66 | Přečteno: 450 | Diskuse

Petr Machovský

Pomoc státu podnikatelům aneb jak chudák do ještě větší nouze přišel

V nadpise jsem si vypůjčil název pohádky Járy Cimrmana o živnostníčkovi, který dře v potu tváře, sotva si vydělá na živobytí a pohádka končí veršem „Přišel on o všecko, i o svou roli, světem jde přesmuten s žebráckou holí“.

3.4.2020 v 10:28 | Karma článku: 26.86 | Přečteno: 1101 | Diskuse

Natálie Vachatová

Skládat se budete na lidi v tísni vy aneb my na víc nemáme, váš Člověk v tísni

Věděli jste, že Člověk v tísni je jednou z nejmocnějších politických neziskových organizací na planetě? A když už je financován z vašich peněz, jak byste si tipli, že se rozhodl nám se svým dvoumiliardovým rozpočtem pomoci?

3.4.2020 v 9:06 | Karma článku: 47.15 | Přečteno: 14323 | Diskuse
Počet článků 506 Celková karma 36.24 Průměrná čtenost 4502

Tomáš Zdechovský (1979) - optimista i snílek, kterému nikdy nebylo lhostejno dění kolem sebe. Rád mění vize v realitu a realitu ve vizi. Miluje filmy Forrest Gump, Up in the air, Vrtěti psem a Thank you for smoking, Iluzionista, skupiny The Cranberries, Kryštof, Jelen a U2 a lidi, kteří umí říci své názory. Nezná slova: "To nejde" a "to se nikdy nenaučím".

Od roku 2014 poslanec Evropského parlamentu za KDU-ČSL (EPP), místopředseda Výboru pro zaměstnost a sociální věci (EMPL), koordinator Evropske lidove strany ve Výboru pro rozpočtovou kontrolu (CONT) a člen výboru pro Občanské svobody, spravedlnost a vnitřní věci (LIBE)

Česko patrně srazilo míru nakažlivosti viru na méně než polovinu

Model českých odborníků tvrdí, že v Česku se výrazně zpomalilo šíření viru SARS-CoV-2. Podle jejich údajů klesla...

Schillerová: Podpora OSVČ bude plošná, podmínka poklesu příjmů zmizí

Ministryně financí Alena Schillerová chystá po tlaku ze strany živnostníků výrazné zmírnění podmínek pro přiznání...

Služba kontroluje práci z domova. Jejímu výrobci lidé spílají

Koronavirus ji firmám vnutil, jenže mnohé firmy mají pocit, že kvůli práci z domova ztrácejí nad pracovní silou dohled....

Ornella Koktová je podruhé maminkou. Dítě dostalo severské jméno

Ornella Koktová (27) je dvojnásobnou maminkou. Po synovi Quentinovi (7) přivítali šťastní rodiče 1. dubna na svět...

Páté zvláštní poselství za 68 let vlády. Alžběta II. promluvila o koronaviru

Britská královna Alžběta II. (93) v neděli promluvila k veřejnosti. V předtočené nahrávce zdůraznila nutnost sebekázně...