Pondělí 6. dubna 2020, svátek má Vendula
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Pondělí 6. dubna 2020 Vendula

Když politická korektnost stojí za znásilňováním dětí

24. 02. 2020 7:54:02
Zamlčování zločinů cizinců ve jménu politické korektnosti je zvláště odporné, když jsou obětmi děti. Z roku 2014 je známá předně britská kauza Rotherham, přibývají ale i nové případy se stejnými rysy.

Děsivé případy, kdy policie jen nečinně přihlížela k řádění sexuálních otrokářských gangů v Rotherhamu a na dalších místech v Anglii, už dokázaly vstoupit dostatečně ve známost. Zjištění totiž vzbudila šok i mimo Británii. A není divu, protože se mělo jednat dokonce o největší skandál s ochranou dětí v celé britské historii.

Už jen pouhý konzervativní odhad počtu obětí těchto gangů v Rotherhamu je skutečně hrozivý. Podle vyšetřovací zprávy z roku 2014 se zde mělo mezi lety 1997 - 2013 kolem 1400 dětí stát obětí zneužívání a násilí ze strany mužů, z nichž většina byla pákistánského původu. Ze zločinů bylo usvědčeno 36 lidí.

Ve zmíněné vyšetřovací zprávě se také píše, že dívky byly už v 11 letech znásilňovány skupinami pachatelů, prodávány do dalších měst na severu Anglie, unášeny, bity a zastrašovány. Vedle toho byly děti namáčeny v benzínu a bylo jim vyhrožováno, že je zapálí. Zjištěny byly i případy, kdy byly děti nuceny být svědky brutálního znásilnění. Při tom jim členové gangu vyhrožovali, že budou další na řadě, pokud někomu poví o tom, co viděly.

Policie sexuální zneužívání záměrně ignorovala

Aktuálně navíc vyšlo najevo to, co mnozí už dlouho tušili a co se nepřímo naznačuje i ve zmíněné zprávě. Ta připouští že mnozí příslušníci popisovali svoji nervozitu při identifikaci etnického původu pachatelů z obav, že budou považováni za rasisty.

Jeden z vyšších policejních důstojníků v Rotherhamu zcela otevřeně přiznal v lednovém rozhovoru pro The Times, že policie případy, kdy docházelo ke zneužívání dívek pákistánskými gangy, desítky let úmyslně ignorovala, aby nedocházelo k „rasovému napětí.“ Vyšlo to najevo, když nezávislý úřad pro chování policie (IOPC) po pěti letech potvrdil stížnost na to, že zmíněný policejní důstojník řekl rozrušenému otci nezvěstné dívky, že: „Město by vybouchlo, pokud by se vědělo, že asijští muži měli běžně sex s nezletilými bílými dívkami.“ Do této chvíle přitom policie stále popírala, že by její selhání měla cokoli společného s obavami z „narušení citlivosti komunity“ či obvinění z rasismu.

Nová zjištění z Manchesteru

Podobně liknavý přístup měla policie i v oblasti Velkého Manchesteru. I zde policie a sociální pracovníci v této oblasti věděli o tom, že docházelo k tomu nejstrašnějšímu zneužívání téměř stovky dívek, z nichž některým bylo pouhých 12 let. Policie ale pro jejich ochranu neudělala nic. Důvody byly úplně stejné jako v případě Rotherhamu. Podle nedávno zveřejněné nezávislé zprávy se tak stalo proto, že byly vyjádřeny obavy z podněcování rasové nenávisti.

Nejznámějším se v této oblasti stal smutný případ dívky jménem Victoria Agoglia z Rochdale, která byla po smrti své matky v dětském domově. Dívka byla po delší dobu opakovaně zneužívána a znásilňována pedofily. Pro ni, stejně jako další oběti, si pachatelé jezdili přímo do dětských domovů a vyzvedávali si je před očima úředníků. Victoria zemřela v srpnu 2003 ve svých 15 letech po předávkování heroinem, který jí byl násilím vpíchnut do žil, aby mohla být znásilněna desítkami pákistánských mužů. O tom, že byl už dříve dívce násilím vpichován heroin, věděli dokonce i sociální pracovníci. Ti se ale neobtěžovali věc vůbec řešit.

Policie ve Velkém Manchesteru pak po její smrti konečně začala vyšetřovat případy zneužívání dětí umístěných do péče. Identifikováno bylo nejméně 57 dětí "jako potenciálních obětí" a také až 97 lidí podezřelých ze spáchání zločinu. Odsouzeni byli pouze tři lidé. Akce byla ale po více než roce ukončena, když se policie soustředila na „méně delikátní“ zločiny. Mělo se tak stát kvůli nedostatku zdrojů. Nebyla to ale pravda. Bylo zcela zjevné, že policie znásilnění dětí neřešila záměrně a snažila se zamést celou věc pod koberec. Zásluhu na tom, že se věc vůbec dostala na veřejnost má whistleblowerka jménem Maggie Oliver, policejní vyšetřovatelka v důchodu.

Mlčet ke znásilňování dětí je prostě odporné

Oblasti Rotherhamu a Manchesteru ale představují jen špičku ledovce. Je známo 27 míst v Británii, kde tzv. gangy sexuálních otrokářů tvořené převážně muži pákistánského původu, provozovaly svůj odporný obchod. Obchod, o kterém se mlčelo kvůli falešné ohleduplnosti.

Britská ministryně vnitra Priti Patel řekla, že skandály v Rotherhamu a Manchesteru představovaly selhání státu při plnění jedné z jeho základních funkcí – ochraně dětí. To je samozřejmě pravda a já bych k tomu dodal ještě jednu věc. Např. BBC v dokumentu Betrayed Girls, který je věnovaný případům zneužívání dívek v okolí Manchesteru, si všímají toho, že ignorování zločinů převážně pákistánských gangů dokázala zvláště na lokální úrovni po nějakou dobu využívat rasistická British National Party...

Poučení je proto jasné. Snaha tutlat zločiny kvůli politické korektnosti, aby se nešířil rasismus, má za následek pravý opak. Tabuizovaných témat se chopí skuteční rasisté. Když selže stát, bezpečnostní složky a politika normálních demokratických stran, nic jiného čekat nelze. Platí to v Británii a lekci bychom si z toho měli vzít i v Česku!

Přeji hezký den a veselou mysl!


Autor: Tomáš Zdechovský | pondělí 24.2.2020 7:54 | karma článku: 46.80 | přečteno: 12624x

Další články blogera

Tomáš Zdechovský

Tchaj-wan vytřel všem v boji proti koronaviru zrak

Domácí produkce ochranných prostředků, chytrá karanténa jen u skutečně rizikových, spolupráce s experty a další preventivní opatření – to jsou zbraně proti šíření COVID-19 na Tchaj-wanu, kde funguje ekonomika i zdravotnictví

6.4.2020 v 7:56 | Karma článku: 14.26 | Přečteno: 378 | Diskuse

Tomáš Zdechovský

Česká vláda musí přestat ignorovat naše české firmy!

Už nyní musí být každému jasné, že koronavirová krize velmi tvrdě dolehne na celou českou ekonomiku. A bohužel nepůjde jen o nějaká čísla ve statistikách, různé důsledky pozná na vlastní kůži každý z nás.

2.4.2020 v 13:44 | Karma článku: 45.05 | Přečteno: 9616 | Diskuse

Tomáš Zdechovský

Japonsko dokazuje, že to jde i bez izolací

Japonsko bylo jednou z prvních zemí mimo Čínu zasažených COVID-19. Dnes má přitom méně nakažených než ČR, a to ani nezavedlo drakonické izolace. Motá to hlavy nejen zdravotnickým expertům...

29.3.2020 v 12:32 | Karma článku: 39.88 | Přečteno: 19055 | Diskuse

Tomáš Zdechovský

Zakažte smrtonosné čínské mokré trhy!

Nulová hygiena a žádné chladící boxy. Živí hadi i netopýři naštosovaní v klecích ve vlastních výkalech – hned u masa a krve z už déle poražených dalších zvířat. To je realita čínských „mokrých trhů“, odkud přišla další pandemie...

23.3.2020 v 12:36 | Karma článku: 43.01 | Přečteno: 15747 | Diskuse

Další články z rubriky Politická aréna - pro politiky

Tomáš Zdechovský

Tchaj-wan vytřel všem v boji proti koronaviru zrak

Domácí produkce ochranných prostředků, chytrá karanténa jen u skutečně rizikových, spolupráce s experty a další preventivní opatření – to jsou zbraně proti šíření COVID-19 na Tchaj-wanu, kde funguje ekonomika i zdravotnictví

6.4.2020 v 7:56 | Karma článku: 14.26 | Přečteno: 378 | Diskuse

Anna Gamanová

Příklad stavby města odjinud - Hammarby Sjoestad, Stockholm, Švédsko

Před pár lety jsem navštívila přestavěný dok a průmyslovou oblast jménem Hammarby Sjoestad, ve Stockholmu, ve Švédsku. V čem je tato čtvrť inspirativní?

5.4.2020 v 22:05 | Karma článku: 5.96 | Přečteno: 130 | Diskuse

Jiří Paroubek

Ekonomické dopady pandemie

Nemá smysl se příliš stresovat čísly odhadů, o kolik padne hospodářství té které země světa. Je ale třeba vnímat, že k ekonomickému poklesu dojde...

3.4.2020 v 13:48 | Karma článku: 13.65 | Přečteno: 449 | Diskuse

Petr Machovský

Pomoc státu podnikatelům aneb jak chudák do ještě větší nouze přišel

V nadpise jsem si vypůjčil název pohádky Járy Cimrmana o živnostníčkovi, který dře v potu tváře, sotva si vydělá na živobytí a pohádka končí veršem „Přišel on o všecko, i o svou roli, světem jde přesmuten s žebráckou holí“.

3.4.2020 v 10:28 | Karma článku: 26.86 | Přečteno: 1098 | Diskuse

Natálie Vachatová

Skládat se budete na lidi v tísni vy aneb my na víc nemáme, váš Člověk v tísni

Věděli jste, že Člověk v tísni je jednou z nejmocnějších politických neziskových organizací na planetě? A když už je financován z vašich peněz, jak byste si tipli, že se rozhodl nám se svým dvoumiliardovým rozpočtem pomoci?

3.4.2020 v 9:06 | Karma článku: 47.12 | Přečteno: 14218 | Diskuse
Počet článků 506 Celková karma 35.95 Průměrná čtenost 4501

Tomáš Zdechovský (1979) - optimista i snílek, kterému nikdy nebylo lhostejno dění kolem sebe. Rád mění vize v realitu a realitu ve vizi. Miluje filmy Forrest Gump, Up in the air, Vrtěti psem a Thank you for smoking, Iluzionista, skupiny The Cranberries, Kryštof, Jelen a U2 a lidi, kteří umí říci své názory. Nezná slova: "To nejde" a "to se nikdy nenaučím".

Od roku 2014 poslanec Evropského parlamentu za KDU-ČSL (EPP), místopředseda Výboru pro zaměstnost a sociální věci (EMPL), koordinator Evropske lidove strany ve Výboru pro rozpočtovou kontrolu (CONT) a člen výboru pro Občanské svobody, spravedlnost a vnitřní věci (LIBE)

Najdete na iDNES.cz