Přehled zrádných českých europoslanců, díky kterým ČR přišla o moře

11. 02. 2019 9:35:50
Podívejte se, kteří čeští europoslanci se zasloužili o to, aby Česká republika přišla o 10 km mořského pobřeží u Chorvatska.

Mořské pobřeží pro ČR - ztraceno díky českým Europoslancum - pravda z televize SRN o Češích v Europarlamentu !!!!

Koukejte a premyslejte - co provedly české " suchozemské " želvy v Bruselu - na hlasování jen 7 z 22 delegovanych ! Budete mít důvod přemýšlet koho volit !

Přiloženo virální video s názvem Mame smulu.mp4

- alternativně: https://www.youtube.com/watch?v=YLsgB3127FU

Také už Vám toto video přišlo? Mně teď na něj chodí dotazy prakticky denně, kdy je zřejmé, že tomu lidé věří. Jeden z dotazů patřil i editorovi jednoho z hlavních českých médií, který po mě chtěl záznam z hlasování, aby to mohli rozmáznout „i u nás“.

Pro ty, kdo video neznají nebo si nerozklikli odkaz na youtube, uvedu, že se jedná o reportáž jakoby z německé televize RLT s českými titulky, která je profesionálně udělaná a působí díky tomu velmi důvěryhodně. Reportér v ní mluví o ČR jako zemi, která dala světu velikány typu Václav Havel či Antonín Dvořák. Nyní ale máme být na cestě k tomu tuto skvělou pověst ztratit, a to kvůli českým europoslancům. Pouze sedm z 22 mělo přijít na jednání o tom, jestli ČR dostane od nových členů EU 10 km mořského pobřeží u Chorvatska, a to výměnou za to, že se vzdá dvou poslaneckých mandátů (něco jako "nebudete mít Ústavou daných 200 poslanců, ale jen 198"). Aby se tak stalo, mělo stačit, aby přišla nadpoloviční většina českých europoslanců.

Toto je ilustrováno promluvami různých evropských politiků, kteří se Čechům smějí. Dorazí to moderátor, který vypráví o excesech českých zástupců, kteří v parlamentu jen spí, zneužívají poslanecké náhrady nebo jsou agresivní – v tomto momentě se tam objeví v lednu 2016 zesnulý Miloslav Ransdorf, Video končí tím, že bude na obyvatelích ČR, které zástupce si do parlamentu zvolí v blížících se volbách. A doufají, že to nebudou takoví, kteří nedocení krásy mořského pobřeží.

Video koluje až teď a zcela se minulo záměrům

Video o europoslancích, kteří nepřišli v dostatečném počtu na „zrychlené jednání reciproční emise“, což mělo stačit k tomu, abychom přišli o moře u lukrativní chorvatské Istrie, vzniklo v roce 2014 před evropskými volbami. Tento fiktivní virál měl za cíl přimět lidi, aby se víc zajímali o to, že jsou volby a co se v Evropě děje. Za mě se to ale totálně minulo účinkem a mezi lidmi to skutečně koluje až v posledních měsících, kdy očividně zcela nesmyslnému videu lidé věří, a to i když k tomu je na internetu mnoho vysvětlujících článků. Uvedu jen šest na hlavních zpravodajských webech a webech objasňujících hoaxy.

  1. https://domaci.ihned.cz/c1-62080100-europoslanci-pripravili-cesko-o-more-fiktivni-reportaz-rtl-nadace-open-society-fund

  2. https://zpravy.idnes.cz/nadace-natocila-fiktivni-reportaz-o-ztrate-more-aby-zvysila-ucast-v-eurovolbach-gfz-/domaci.aspx?c=A140424_132750_domaci_cen

  3. https://magazin.aktualne.cz/video/video-mohli-jste-mit-more-bavi-se-nemci-neschopnosti-cechu/r~4b044e00cada11e3b26d002590604f2e/

  4. http://tn.nova.cz/clanek/zpravy/zajimavosti/cesko-prislo-o-morske-pobrezi-tvrdi-zahadne-video-vime-kdo-ho-natocil.html

  5. https://manipulatori.cz/hoax-cesi-kvuli-europoslancum-prisli-vlasni-more/

  6. http://www.hoax.cz/hoax/morske-pobrezi-pro-cr-ztraceno-diky-ceskym-europoslancum---viralni-video/

Doplním, že video vytvořila Nadace Open society fund financovaná Georgem Sorosem. Takže ne, vůbec nešlo o nějakou ruskou propagandu...

Před sdílením přemýšlejte!

Nyní bychom si mohli udělat soutěž v tom, kolik logických a faktických chyb kdo ve videu objeví. Tři hlavní chyby odhalím, další mi můžete napsat do komentářů:

  1. ČR má dlouhodobě pouze 21 europoslanců, ne 22 a bude tomu tak i po Brexitu.

  2. K tomu, aby se něco v EU odhlasovalo, nikdy nestačí, aby jen na jednání přišla nadpoloviční většina europoslanců, dokonce jen za jednu zemi. EU má poměrně složitý, ale demokratický proces přijímání rozhodnutí, kdy se na všem spolupodílí jak Evropský parlament se 751 europoslanci, tak Evropská komise a hlavně Evropská rada, kde jsou zastoupeni čelní představitelé národních států. Velmi dobrá infografika k legislativnímu procesu zde.

  3. Něco jako „reciproční emise“ opravdu neexistuje. Nejde vyměnit dva zástupce země za kus území jiného suverénního státu.

Pokud si nejste některými informacemi jistí, googlete. Nebo aspoň před sdílením a rozčilováním se, jaké máme v EU blbce, přemýšlejte. Třeba si můžete představit, co by se dělo, když by europoslanci mohli odhlasovat, že Praha teď bude patřit Německu (výměnou za to, že budeme mít v EP víc českých europoslanců), k čemuž by stačilo, aby na jedno jednání nepřišli všichni dosavadní čeští europoslanci. Myslíte, že by k něčemu takovému byla jen jedna krátká reportáž v německé televizi a nikde nic víc? Vždyť se ani nedá spočítat, kolik článků je o tom, že si Rusko zabralo ukrajinský Krym! Uzemí států se nedají vyměňovat jak sběratelské kartičky!

Vlastizrádní europoslanci podruhé

Mimochodem, podobný název a úvod jako tento článek, měl dnes už téměř legendární blog Petra Macha o tom, že čeští europoslanci v květnu 2017 vlastizrádně hlasovali pro uvalení sankcí na vlastní zemi za to, že nepřijímáme uprchlíky, kvůli čemuž mi dodnes chodí výhružky smrtí. Neoprávněně jsem se totiž připletl na tzv. „Okamurův seznam“, který tento nesmysl nejvíce rozšířil (hlasoval jsem proti – viz sjetina) a lidem nedošlo ani to, že (euro)poslanci nikdy sankce, natož pouhým zvednutím ruky, nedávají. To dělají jen soudci...

Že celá interpretace toho jednoho hlasování od Macha, následně i Filipa a Okamury byla úplně lživá, dokazuje i fakt, že je to bez mála dva roky od hlasování a žádnou sankci jsme nedostali – a to si buďte jistí, že by se nemlčelo a byly k tomu víc než jen fiktivní reportáže z Německa!

Přeji hezký den a veselou mysl!

Související blog:

Předseda komunistů Filip usvědčen z opakované lži! -

https://zdechovsky.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=667452

Autor: Tomáš Zdechovský | pondělí 11.2.2019 9:35 | karma článku: 40.61 | přečteno: 14078x

Další články blogera

Tomáš Zdechovský

OSN je šampionem v inkluzi, do výboru pro práva žen zvolili Írán

Na OSN si cením toho, že je opravdovým šampionem v oblasti inkluze. Dává šanci i zástupcům těch států, které jsou v oblasti, v níž mají soudit jiné, samy přinejmenším velmi pozadu – třeba jako Írán v dodržování práv žen.

18.3.2019 v 15:38 | Karma článku: 37.93 | Přečteno: 1452 | Diskuse

Tomáš Zdechovský

Macronova vize EU vůbec nemá vizi

Francouzský prezident Emanuel Macron zveřejnil k 5. březnu v předních evropských denících otevřený dopis „Za evropskou renesanci“, v němž představil svoji vizi reformy EU. Reformy, která by byla dobrá leda pro Francii.

17.3.2019 v 9:49 | Karma článku: 32.98 | Přečteno: 1325 | Diskuse

Tomáš Zdechovský

Děsivé drogové doupě v rukách Barnevernetu

Barnevernet bohužel neselhává jen v případech odebírání malých dětí. Přinejmenším v druhém největším norském městě Norska, Bergenu, měl v nedávné minulosti problém i s péčí o mladistvé.

11.3.2019 v 8:41 | Karma článku: 34.91 | Přečteno: 1966 | Diskuse

Tomáš Zdechovský

Proč mají grázlové lepší podmínky jak policisté?!

Když policisté dosáhnou nějakého úspěchu, předhánějí se všichni ministři v tom, aby se s nimi vyfotili. Když mají ale policistům zabezpečit normální pracovní podmínky, většina z nich ztratí paměť. Bohužel, česká realita.

4.3.2019 v 9:29 | Karma článku: 44.82 | Přečteno: 11977 | Diskuse

Další články z rubriky Politická aréna - pro politiky

Jiří Paroubek

Proč se soudím se Soukupem?

Minulý týden podal můj právní zástupce žalobu na TV Barrandov, respektive na společnost, která tuto televizi vlastní. A protože jediným, kdo vystupuje za TV Barrandov je J. Soukup, tak je to vlastně žaloba na tohoto člověka.

19.3.2019 v 16:38 | Karma článku: 11.24 | Přečteno: 708 | Diskuse

Monika Červíčková

Diskriminace? Může se to stát i vám

Senioři odmítaní doktory nebo rodičovství jako nepřekonatelná překážka při hledání práce. Diskriminaci se v Česku stále daří, změnit by to ale mohla novela antidiskriminačního zákona.

19.3.2019 v 13:38 | Karma článku: 8.43 | Přečteno: 665 | Diskuse

Kateřina Konečná

Je třeba se probrat!

Elektromobilita je určitě věc, které je třeba se věnovat. Není to jen o cílech, které jsou možná přemrštěné, ale o tom, že chceme, aby naše města měla čistější vzduch a v tomto elektromobilita je hlavním způsobem, jak tomu pomoci.

19.3.2019 v 8:53 | Karma článku: 7.74 | Přečteno: 415 | Diskuse

Jaroslav Míth

Galén porazil Hitlera i na vrcholu jeho moci

Všichni známe doktora Galéna z Bílé nemoci. Osamělý člověk, pokoušející se zastavit diktátora. V reálné historii existoval i skutečný Galén. Německý biskup, který svou odvahou a inteligencí dokázal zastavit Hitlerův zvrhlý projekt

19.3.2019 v 7:51 | Karma článku: 19.51 | Přečteno: 366 | Diskuse

Tomáš Zdechovský

OSN je šampionem v inkluzi, do výboru pro práva žen zvolili Írán

Na OSN si cením toho, že je opravdovým šampionem v oblasti inkluze. Dává šanci i zástupcům těch států, které jsou v oblasti, v níž mají soudit jiné, samy přinejmenším velmi pozadu – třeba jako Írán v dodržování práv žen.

18.3.2019 v 15:38 | Karma článku: 37.93 | Přečteno: 1452 | Diskuse
Počet článků 452 Celková karma 41.01 Průměrná čtenost 4081

Tomáš Zdechovský (1979) - optimista i snílek, kterému nikdy nebylo lhostejno dění kolem sebe. Rád mění vize v realitu a realitu ve vizi. Miluje filmy Forrest Gump, Up in the air, Vrtěti psem a Thank you for smoking, Iluzionista, skupiny The Cranberries, Kryštof, Jelen a U2 a lidi, kteří umí říci své názory. Nezná slova: "To nejde" a "to se nikdy nenaučím".

Od roku 2014 poslanec Evropského parlamentu za KDU-ČSL (EPP), vice-koordinator Evropske lidove strany ve Výboru pro rozpočtovou kontrolu, člen výboru pro Občanské svobody, spravedlnost a vnitřní věci a Rozpočtovém výboru. 

Najdete na iDNES.cz