Středa 27. října 2021, svátek má Šarlota, Zoja, Zoe
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
 • Středa 27. října 2021 Šarlota, Zoja, Zoe

Přehled zrádných českých europoslanců, díky kterým ČR přišla o moře

11. 02. 2019 9:35:50
Podívejte se, kteří čeští europoslanci se zasloužili o to, aby Česká republika přišla o 10 km mořského pobřeží u Chorvatska.

Mořské pobřeží pro ČR - ztraceno díky českým Europoslancum - pravda z televize SRN o Češích v Europarlamentu !!!!

Koukejte a premyslejte - co provedly české " suchozemské " želvy v Bruselu - na hlasování jen 7 z 22 delegovanych ! Budete mít důvod přemýšlet koho volit !

Přiloženo virální video s názvem Mame smulu.mp4

- alternativně: https://www.youtube.com/watch?v=YLsgB3127FU

Také už Vám toto video přišlo? Mně teď na něj chodí dotazy prakticky denně, kdy je zřejmé, že tomu lidé věří. Jeden z dotazů patřil i editorovi jednoho z hlavních českých médií, který po mě chtěl záznam z hlasování, aby to mohli rozmáznout „i u nás“.

Pro ty, kdo video neznají nebo si nerozklikli odkaz na youtube, uvedu, že se jedná o reportáž jakoby z německé televize RLT s českými titulky, která je profesionálně udělaná a působí díky tomu velmi důvěryhodně. Reportér v ní mluví o ČR jako zemi, která dala světu velikány typu Václav Havel či Antonín Dvořák. Nyní ale máme být na cestě k tomu tuto skvělou pověst ztratit, a to kvůli českým europoslancům. Pouze sedm z 22 mělo přijít na jednání o tom, jestli ČR dostane od nových členů EU 10 km mořského pobřeží u Chorvatska, a to výměnou za to, že se vzdá dvou poslaneckých mandátů (něco jako "nebudete mít Ústavou daných 200 poslanců, ale jen 198"). Aby se tak stalo, mělo stačit, aby přišla nadpoloviční většina českých europoslanců.

Toto je ilustrováno promluvami různých evropských politiků, kteří se Čechům smějí. Dorazí to moderátor, který vypráví o excesech českých zástupců, kteří v parlamentu jen spí, zneužívají poslanecké náhrady nebo jsou agresivní – v tomto momentě se tam objeví v lednu 2016 zesnulý Miloslav Ransdorf, Video končí tím, že bude na obyvatelích ČR, které zástupce si do parlamentu zvolí v blížících se volbách. A doufají, že to nebudou takoví, kteří nedocení krásy mořského pobřeží.

Video koluje až teď a zcela se minulo záměrům

Video o europoslancích, kteří nepřišli v dostatečném počtu na „zrychlené jednání reciproční emise“, což mělo stačit k tomu, abychom přišli o moře u lukrativní chorvatské Istrie, vzniklo v roce 2014 před evropskými volbami. Tento fiktivní virál měl za cíl přimět lidi, aby se víc zajímali o to, že jsou volby a co se v Evropě děje. Za mě se to ale totálně minulo účinkem a mezi lidmi to skutečně koluje až v posledních měsících, kdy očividně zcela nesmyslnému videu lidé věří, a to i když k tomu je na internetu mnoho vysvětlujících článků. Uvedu jen šest na hlavních zpravodajských webech a webech objasňujících hoaxy.

 1. https://domaci.ihned.cz/c1-62080100-europoslanci-pripravili-cesko-o-more-fiktivni-reportaz-rtl-nadace-open-society-fund

 2. https://zpravy.idnes.cz/nadace-natocila-fiktivni-reportaz-o-ztrate-more-aby-zvysila-ucast-v-eurovolbach-gfz-/domaci.aspx?c=A140424_132750_domaci_cen

 3. https://magazin.aktualne.cz/video/video-mohli-jste-mit-more-bavi-se-nemci-neschopnosti-cechu/r~4b044e00cada11e3b26d002590604f2e/

 4. http://tn.nova.cz/clanek/zpravy/zajimavosti/cesko-prislo-o-morske-pobrezi-tvrdi-zahadne-video-vime-kdo-ho-natocil.html

 5. https://manipulatori.cz/hoax-cesi-kvuli-europoslancum-prisli-vlasni-more/

 6. http://www.hoax.cz/hoax/morske-pobrezi-pro-cr-ztraceno-diky-ceskym-europoslancum---viralni-video/

Doplním, že video vytvořila Nadace Open society fund financovaná Georgem Sorosem. Takže ne, vůbec nešlo o nějakou ruskou propagandu...

Před sdílením přemýšlejte!

Nyní bychom si mohli udělat soutěž v tom, kolik logických a faktických chyb kdo ve videu objeví. Tři hlavní chyby odhalím, další mi můžete napsat do komentářů:

 1. ČR má dlouhodobě pouze 21 europoslanců, ne 22 a bude tomu tak i po Brexitu.

 2. K tomu, aby se něco v EU odhlasovalo, nikdy nestačí, aby jen na jednání přišla nadpoloviční většina europoslanců, dokonce jen za jednu zemi. EU má poměrně složitý, ale demokratický proces přijímání rozhodnutí, kdy se na všem spolupodílí jak Evropský parlament se 751 europoslanci, tak Evropská komise a hlavně Evropská rada, kde jsou zastoupeni čelní představitelé národních států. Velmi dobrá infografika k legislativnímu procesu zde.

 3. Něco jako „reciproční emise“ opravdu neexistuje. Nejde vyměnit dva zástupce země za kus území jiného suverénního státu.

Pokud si nejste některými informacemi jistí, googlete. Nebo aspoň před sdílením a rozčilováním se, jaké máme v EU blbce, přemýšlejte. Třeba si můžete představit, co by se dělo, když by europoslanci mohli odhlasovat, že Praha teď bude patřit Německu (výměnou za to, že budeme mít v EP víc českých europoslanců), k čemuž by stačilo, aby na jedno jednání nepřišli všichni dosavadní čeští europoslanci. Myslíte, že by k něčemu takovému byla jen jedna krátká reportáž v německé televizi a nikde nic víc? Vždyť se ani nedá spočítat, kolik článků je o tom, že si Rusko zabralo ukrajinský Krym! Uzemí států se nedají vyměňovat jak sběratelské kartičky!

Vlastizrádní europoslanci podruhé

Mimochodem, podobný název a úvod jako tento článek, měl dnes už téměř legendární blog Petra Macha o tom, že čeští europoslanci v květnu 2017 vlastizrádně hlasovali pro uvalení sankcí na vlastní zemi za to, že nepřijímáme uprchlíky, kvůli čemuž mi dodnes chodí výhružky smrtí. Neoprávněně jsem se totiž připletl na tzv. „Okamurův seznam“, který tento nesmysl nejvíce rozšířil (hlasoval jsem proti – viz sjetina) a lidem nedošlo ani to, že (euro)poslanci nikdy sankce, natož pouhým zvednutím ruky, nedávají. To dělají jen soudci...

Že celá interpretace toho jednoho hlasování od Macha, následně i Filipa a Okamury byla úplně lživá, dokazuje i fakt, že je to bez mála dva roky od hlasování a žádnou sankci jsme nedostali – a to si buďte jistí, že by se nemlčelo a byly k tomu víc než jen fiktivní reportáže z Německa!

Přeji hezký den a veselou mysl!

Související blog:

Předseda komunistů Filip usvědčen z opakované lži! -

https://zdechovsky.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=667452

Autor: Tomáš Zdechovský | pondělí 11.2.2019 9:35 | karma článku: 40.75 | přečteno: 14691x

Další články blogera

Tomáš Zdechovský

Případ Marka Gáby vrhá špatný stín na celou českou justici

Ostravský soud už několik let řeší další případ, jenž nabourává důvěru veřejnosti ve spravedlnost. Jedná se o otce, kterého manželka obvinila z ublížení na zdraví. Bylo tomu ale opravdu tak?

25.10.2021 v 10:00 | Karma článku: 30.71 | Přečteno: 1196 | Diskuse

Tomáš Zdechovský

Kdy se dočkáme genderfluidního Supermana?

Celý svět obletěla naprosto přelomová zpráva, že syn komiksového hrdiny Supermana, který převzal po svém otci pomyslnou štafetu, bude v nové sérii příběhů vystupovat jako bisexuál.

18.10.2021 v 9:13 | Karma článku: 22.44 | Přečteno: 546 | Diskuse

Tomáš Zdechovský

Jak nám Karel Paták alias Visegrádský jezdec šíří dezinformace

Někteří bojovníci s dezinformacemi a fake news bývají ve svém úsilí natolik aktivní, až se sami stávají jejich šiřiteli. Jedním z takových lidí je Karel Paták, kterého možná znáte z Facebooku jako Visegrádského jezdce.

11.10.2021 v 9:14 | Karma článku: 25.03 | Přečteno: 1221 | Diskuse

Tomáš Zdechovský

Británie se po odchodu z EU potýká s nedostatkem řidičů a zboží v obchodech

Současnou situaci ve Velké Británii bychom u nás měli velmi pozorně sledovat. Zvláště to platí pro ty, kteří v České republice nejvíce volají po „czexitu.“

4.10.2021 v 7:44 | Karma článku: 19.18 | Přečteno: 506 | Diskuse

Další články z rubriky Politická aréna - pro politiky

Martin Procházka

Nezavrhujme povinné očkování

Povinné očkování proti covidu se zdá být ve veřejné diskusi sprostým slovem, přitom by nemělo zapadnout, že se jedná o společensky nejlevnější řešení problému.

25.10.2021 v 20:59 | Karma článku: 34.92 | Přečteno: 3683 | Diskuse

Anna Gamanová

Jak funguje na Kladně kontrolní výbor aneb informační Alcatraz

Na Kladně bohužel komunikace města směrem k veřejnosti probíhá pouze o hezkých věcech. Jakmile ale občané nebo zastupitelé projeví nespokojenost, nebo požadují nějaké informaci či služby, vlídná tvář kladenského krasohledu zmizí.

25.10.2021 v 13:47 | Karma článku: 9.09 | Přečteno: 247 | Diskuse

Tomáš Zdechovský

Případ Marka Gáby vrhá špatný stín na celou českou justici

Ostravský soud už několik let řeší další případ, jenž nabourává důvěru veřejnosti ve spravedlnost. Jedná se o otce, kterého manželka obvinila z ublížení na zdraví. Bylo tomu ale opravdu tak?

25.10.2021 v 10:00 | Karma článku: 30.71 | Přečteno: 1196 | Diskuse

Jaromíra Vítková

Nová silnice 43 nebo také 73?

MD ČR přichází s novým označení připravované silnic D (S) 43 na I/73. Mám obavu, že se jedná o změnu kategorie. Čeká mě další kolo jednání....

25.10.2021 v 7:10 | Karma článku: 3.50 | Přečteno: 159 |

Filip Smola

Radosti a starosti šumavského starosty Díl. 7.

Jako starosta malého města, které je ale zároveň významným horským střediskem, jsem každodenním svědkem střetu dvou světů.

23.10.2021 v 9:32 | Karma článku: 23.30 | Přečteno: 496 | Diskuse
Počet článků 586 Celková karma 28.19 Průměrná čtenost 4655

Tomáš Zdechovský (1979) - optimista i snílek, kterému nikdy nebylo lhostejno dění kolem sebe. Rád mění vize v realitu a realitu ve vizi. Miluje filmy Forrest Gump, Up in the air, Vrtěti psem a Thank you for smoking, Iluzionista, skupiny The Cranberries, Kryštof, Jelen a U2 a lidi, kteří umí říci své názory. Nezná slova "to nejde" a "to se nikdy nenaučím".

Od roku 2014 poslanec Evropského parlamentu a místopředseda KDU-ČSL (EPP), místopředseda Výboru pro zaměstnanost a sociální věci (EMPL), koordinátor Evropské lidové strany ve Výboru pro rozpočtovou kontrolu (CONT) a člen výboru pro Občanské svobody, spravedlnost a vnitřní věci (LIBE).

Najdete na iDNES.cz