Poláci na rozdíl od naší vlády nestáhli před Norskem kalhoty

25. 01. 2019 18:05:44
Norsko chtělo, aby Polsko stáhlo ze země svého konzula, který bojoval za zájmy Poláků a hlavně aktivně pomáhal rodinám proti Barnevernetu, za což dostal i ocenění Konzul roku 2016. Polsko jim rázně odpovědělo – neuděláme to!

Údajně nejdemokratičtější země na světě si připsala další skandál. A opět kvůli totální neochotě si přiznat, že jejich organizace na ochranu dětí, v podstatě už celému světu „dobře“ známý Barnevernet, dělá jednu chybu za druhou. Tentokrát jde o to, že Norové požádali Polsko, aby do tří týdnů ze země stáhli svého konzula Slawomira Kowalského, který v zemi působil přes 5 let.

Oficiálním vysvětlením je, že jednal neslučitelně s diplomatickým statusem. Pravda je ale mnohem prostší, za zájmy Polska a hlavně za polské rodiny perzekuované Barnevernetem, se rval jako lev a kryl ty, kterým se z Norska podařilo utéct. Třeba Norku Silje Garmo a její dceru, která nedávno v Polsku jako první získala kvůli barnevernetu politický azyl. Tedy dělal přesně to, co konzul dané země dělat má a byl loajální k zemi, která ho vyslala – ne k té, která ho dočasně přijala. Za svou excelentní práci i proto dostal od polské vlády ocenění Konzul roku 2016, a to má Polsko všude po světě 92 ambasád a 216 konzulátů, 3 další reprezentace a celkově tak několik tisíc různých diplomatických pracovníků...

Barnevernet zcela ignoroval Vídeňskou úmluvu o konzulárních stycích

Pan konzul Kowalský pomohl v Norsku více než 150 rodinám a byl proto „nepříliš oblíbeným“ už poměrně dlouho. Spory vygradovaly minulé léto, kdy byla k jednání předvolána norsko-polská rodina, které úřady odebraly 6leté dítě. Přímo rodiče tehdy požádali pana konzula o asistenci (Barnevernet totiž konzulát často o odběrech dětí ani neinformuje, ačkoliv to je jejich povinnost), norskou policií mu však bylo fyzicky zabráněno ve vstupu na jednání.

Vzhledem k faktu, že tímto činem Norové porušili i Vídeňskou úmluvu o konzulárních stycích, vzbudilo to velkou negativní mediální pozornost a kritiku od polských politiků. Ti, kdo podrobněji sledují případ Evy Michalákové a další norsko-české příběhy, ale asi nepřekvapí, když řeknu, že obrana Barnevernetu byla „máme svá vlastní pravidla“ a mezinárodní smlouvy je nezajímají. Není nikdo a nic, co by je donutilo nejednat zcela autonomně. A kdo na to upozorní, je státní vyvrhel, v tomto případě doslova.

Nedávné udělení politického azylu Norce Silje Garmové asi bylo tou pomyslnou poslední kapkou, kdy se Norové už odhodlali Polsko potrestat. Pan konzul byl samozřejmě první na ráně, protože odmítnutím norských fondů se sice občas vyhrožuje, reálně to ale udělat opravdu nejde. Norské fondy totiž vznikly jako způsob, jak si Norsko platí přístup na evropský trh a ty peníze proto nejsou žádným milodarem Norska (jak často norští politici prezentují), ale domluvenou podmínkou EU, kterou musí dodržovat napříč celou Evropou.

Reakcí Polska bylo jasné, rychlé a rázné NE!

Prakticky obratem oznámil polský ministr zahraničí, že svého konzula neodvolá, protože jsou s jeho prací více než spokojeni! Slawomir Kowalski by tak měl zůstat na svém místě podle plánu, a to je momentálně do konce června. Pokud se to Norsku nebude líbit, má jej tedy samo prohlásit za personu non grata a vyhostit.

Bude velice zajímavé pozorovat, co Norsko udělá dál. Už i kvůli tomu, že se v Norsku nyní opět kvůli vnitřní politické situaci změnil ministr pro děti a rodinu, kterým je čerstvě křesťanský demokrat Kjell Ingolf Ropstad, který je už teď pod tlakem různých levicových extrémistů, kteří v Norsku nejvíce prosazují myšlenku, že stát je lepší než rodiče. Kvůli jeho konzervatismu ani nebude i ministrem pro „rovnost pohlaví“, jako jeho předchůdkyně Linda Helleland.

V každém případě přístup Polska už je nyní jasný. Už totiž dokonce i poslali do Norska zprávu, že pokud Norsko jejich konzula přeci jen vyhostí, udělají to samé s norským konzulem v Polsku. Mazlit se s nimi totiž nebudou. Vyšlo totiž najevo, jak přesně to bylo v den, kdy pana Kowalského nepustili k jednání. Norové tvrdili, že byl konzul extrémně agresivní, on si to ale nahrával a video dokazuje, že dokázal být klidný jako mistr zenu i v momentě, kdy před ním stálo hned 5 policistů a říkali mu, že podle jejich pravidel ho prostě vyvést mohou. A ten neskutečný agresor jim tam ... poděkoval za spolupráci a odešel! Prostě další důkaz, jak Norsko oficiálně lže.

Na video v angličtině se můžete sami také podívat:

EU bohužel nepomůže, ale ČR by mohla!

Ohledně toho, že Norsko porušilo Vídeňskou úmluvu a zabránilo Kowalskému v kontaktu s norsko-polskou rodinou, jsem na Evropskou komisi poslal hned dvě písemné interpelace. I když jsme otázku přiřadili k paní Mogheriniové jako šéfce evropské diplomacie, z mně neznámého důvodu vždy odpověděla eurokomisařka Věra Jourová, a to zcela neurčitě a mimo to, na co jsme se ptali. V obou případech totiž v podstatě jen trapně vyjmenovala legislativu, která mezi Polskem a Norskem existuje a nic víc. Obrana proti tomu není. Polsko tak nadále bohužel zůstává v boji proti norským praktikám neoprávněného odebírání dětí samo.

Proto myslím nastal čas, abych zopakoval, co už jsem navrhl v roce 2015 – ČR by měla vyhostit některého z norských diplomatů. Bývalá norská velvyslankyně Siri Sletner, která tvrdila, že za vše mohou jen ti hrozní Češi, by byla lepší, bohužel česká diplomacie ke kroku nenašla odvahu, a to ani po vyjádření pana prezidenta Zemana, že to není úplně špatný nápad. A dokonce ani v momentě, kdy sice Sletner opakovaně ujišťovala Michalákovou, že jí samozřejmě nikdo nezakazuje mluvit o případu na veřejnosti, aby posléze u soudu, který nejenže Evě nevrátil syny, ale ještě jí odebral rodičovská práva a v rozsudku černé na bílém stálo, že matka publikuje případ veřejně a tím dokázala, že jí na srdci neleží nejlepší zájem dětí...

Pojďme proto podpořit Poláky a ukázat, že nám také záleží na českých občanech a Norsko si dál nemůže dělat, co se mu zlíbí! Také si přece vážíme rodiny, nebo zase naše vláda ANO, ČSSD a KSČM upřednostní své zájmy nad zájmy českých občanů a rodin, které Barnevernet systematicky ničí?

Přeji hezký den a veselou mysl!

Související blogy:

  1. Norsko: Za všechno můžou ti hrozní Češi! - https://zdechovsky.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=689982
  2. Odsouzený pedofilní psycholog zasáhl i do kauzy Evy Michalákové - https://zdechovsky.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=688885
  3. Kvůli jednání Barnevernetu získala Norka v Polsku azyl! - https://zdechovsky.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=691951
Autor: Tomáš Zdechovský | pátek 25.1.2019 18:05 | karma článku: 47.64 | přečteno: 12114x

Další články blogera

Tomáš Zdechovský

Slovensko: Vražda zemědělce, novináře a dotační podvody

V prosinci jsem byl součástí delegace EP, jejímž cílem bylo prošetřit podezření na podivné praktiky, které na Slovensku panují při proplácení evropských zemědělských dotací. Závěr? Slovensko má ještě větší problémy než Česko!

20.2.2019 v 8:37 | Karma článku: 30.13 | Přečteno: 946 | Diskuse

Tomáš Zdechovský

Reportéři ČT objevili dalšího českého řidiče „pašeráka“. Hrozilo mu 14 let

Jiří Sagan zdaleka není prvním českým řidičem kamionu, který se v zahraničí ne vlastní vinou ocitl v nesnázích kvůli údajnému pašování migrantů. Česká vláda mu také nepomohla, přestože mu hrozilo až 14 let vězení...

18.2.2019 v 9:15 | Karma článku: 43.28 | Přečteno: 5112 | Diskuse

Tomáš Zdechovský

Přehled zrádných českých europoslanců, díky kterým ČR přišla o moře

Podívejte se, kteří čeští europoslanci se zasloužili o to, aby Česká republika přišla o 10 km mořského pobřeží u Chorvatska.

11.2.2019 v 9:35 | Karma článku: 40.49 | Přečteno: 13819 | Diskuse

Tomáš Zdechovský

Ano, bude líp, ale komu? Penzistům určitě ne

Vláda pana premiéra Babiše nevynechá jedinou příležitost zdůraznit, jak rekordně zvýšila důchody. Je opravdu krásné, jak myslí na důchodce, že? Jen škoda, že tak činí jen ve svém marketingu, a ne ve svých skutečných krocích.

8.2.2019 v 8:54 | Karma článku: 37.37 | Přečteno: 2900 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Beata Krusic

Kdo umí, umí!

A kdo neumí, čumí.............., a nebo kritizuje! Jak praví staré známé české pořekadlo- s mým koncovým dodatkem:-). Tedy tím kritizováním.

23.2.2019 v 21:11 | Karma článku: 7.65 | Přečteno: 274 | Diskuse

Petr Burian

Barbaři

Pozdvižení v Rusku vyvolal obřad sibiřských šamanů, kteří obětovali a spálili pět velbloudů, „aby posílili Rusko a jeho národy“. Obřad v šamanském táboře u Angarska sledovalo asi pět stovek lidí.

23.2.2019 v 18:21 | Karma článku: 13.53 | Přečteno: 568 | Diskuse

Kateřina Lhotská

Co proti té EU vlastně komouši mají?

Komunisté patří k nejhlasitějším a nejzatvrzelejším odpůrcům EU. Ta se přitom v současnosti ubírá směrem, který by jim nemusel být až tak proti srsti. A občas dokonce podniká kroky, kterým by mohli i nadšeně zatleskat.

23.2.2019 v 18:01 | Karma článku: 24.41 | Přečteno: 585 | Diskuse

Ladislav Cihlář

leninsko- bolševické viry stále v naší společnosti

Naší komunisté být ve vládě nechtějí, ale chovají se jako by v ní byli. Mají v sobě nezkrotnou touhu po moci, ovládat.

23.2.2019 v 15:00 | Karma článku: 25.28 | Přečteno: 538 | Diskuse

Bohumír Šimek

Lze české zdravotnictví ještě vzkřísit?

Politici si udělali ze zdravotnictví kolbiště svých ideologií a potřeby zdravotní péče šly stranou. Válka politiků mezi svými ideologiemi byla důležitější než včasné řešení krizí. Co bylo zaseto, dnes sklízíme.

23.2.2019 v 11:12 | Karma článku: 18.88 | Přečteno: 601 | Diskuse
Počet článků 448 Celková karma 42.53 Průměrná čtenost 4075

Tomáš Zdechovský (1979) - optimista i snílek, kterému nikdy nebylo lhostejno dění kolem sebe. Rád mění vize v realitu a realitu ve vizi. Miluje filmy Forrest Gump, Up in the air, Vrtěti psem a Thank you for smoking, Iluzionista, skupiny The Cranberries, Kryštof, Jelen a U2 a lidi, kteří umí říci své názory. Nezná slova: "To nejde" a "to se nikdy nenaučím".

Od roku 2014 poslanec Evropského parlamentu za KDU-ČSL (EPP), vice-koordinator Evropske lidove strany ve Výboru pro rozpočtovou kontrolu, člen výboru pro Občanské svobody, spravedlnost a vnitřní věci a Rozpočtovém výboru. 

Najdete na iDNES.cz