Úterý 6. června 2023, svátek má Norbert
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Úterý 6. června 2023 Norbert

Poláci na rozdíl od naší vlády nestáhli před Norskem kalhoty

25. 01. 2019 18:05:44
Norsko chtělo, aby Polsko stáhlo ze země svého konzula, který bojoval za zájmy Poláků a hlavně aktivně pomáhal rodinám proti Barnevernetu, za což dostal i ocenění Konzul roku 2016. Polsko jim rázně odpovědělo – neuděláme to!

Údajně nejdemokratičtější země na světě si připsala další skandál. A opět kvůli totální neochotě si přiznat, že jejich organizace na ochranu dětí, v podstatě už celému světu „dobře“ známý Barnevernet, dělá jednu chybu za druhou. Tentokrát jde o to, že Norové požádali Polsko, aby do tří týdnů ze země stáhli svého konzula Slawomira Kowalského, který v zemi působil přes 5 let.

Oficiálním vysvětlením je, že jednal neslučitelně s diplomatickým statusem. Pravda je ale mnohem prostší, za zájmy Polska a hlavně za polské rodiny perzekuované Barnevernetem, se rval jako lev a kryl ty, kterým se z Norska podařilo utéct. Třeba Norku Silje Garmo a její dceru, která nedávno v Polsku jako první získala kvůli barnevernetu politický azyl. Tedy dělal přesně to, co konzul dané země dělat má a byl loajální k zemi, která ho vyslala – ne k té, která ho dočasně přijala. Za svou excelentní práci i proto dostal od polské vlády ocenění Konzul roku 2016, a to má Polsko všude po světě 92 ambasád a 216 konzulátů, 3 další reprezentace a celkově tak několik tisíc různých diplomatických pracovníků...

Barnevernet zcela ignoroval Vídeňskou úmluvu o konzulárních stycích

Pan konzul Kowalský pomohl v Norsku více než 150 rodinám a byl proto „nepříliš oblíbeným“ už poměrně dlouho. Spory vygradovaly minulé léto, kdy byla k jednání předvolána norsko-polská rodina, které úřady odebraly 6leté dítě. Přímo rodiče tehdy požádali pana konzula o asistenci (Barnevernet totiž konzulát často o odběrech dětí ani neinformuje, ačkoliv to je jejich povinnost), norskou policií mu však bylo fyzicky zabráněno ve vstupu na jednání.

Vzhledem k faktu, že tímto činem Norové porušili i Vídeňskou úmluvu o konzulárních stycích, vzbudilo to velkou negativní mediální pozornost a kritiku od polských politiků. Ti, kdo podrobněji sledují případ Evy Michalákové a další norsko-české příběhy, ale asi nepřekvapí, když řeknu, že obrana Barnevernetu byla „máme svá vlastní pravidla“ a mezinárodní smlouvy je nezajímají. Není nikdo a nic, co by je donutilo nejednat zcela autonomně. A kdo na to upozorní, je státní vyvrhel, v tomto případě doslova.

Nedávné udělení politického azylu Norce Silje Garmové asi bylo tou pomyslnou poslední kapkou, kdy se Norové už odhodlali Polsko potrestat. Pan konzul byl samozřejmě první na ráně, protože odmítnutím norských fondů se sice občas vyhrožuje, reálně to ale udělat opravdu nejde. Norské fondy totiž vznikly jako způsob, jak si Norsko platí přístup na evropský trh a ty peníze proto nejsou žádným milodarem Norska (jak často norští politici prezentují), ale domluvenou podmínkou EU, kterou musí dodržovat napříč celou Evropou.

Reakcí Polska bylo jasné, rychlé a rázné NE!

Prakticky obratem oznámil polský ministr zahraničí, že svého konzula neodvolá, protože jsou s jeho prací více než spokojeni! Slawomir Kowalski by tak měl zůstat na svém místě podle plánu, a to je momentálně do konce června. Pokud se to Norsku nebude líbit, má jej tedy samo prohlásit za personu non grata a vyhostit.

Bude velice zajímavé pozorovat, co Norsko udělá dál. Už i kvůli tomu, že se v Norsku nyní opět kvůli vnitřní politické situaci změnil ministr pro děti a rodinu, kterým je čerstvě křesťanský demokrat Kjell Ingolf Ropstad, který je už teď pod tlakem různých levicových extrémistů, kteří v Norsku nejvíce prosazují myšlenku, že stát je lepší než rodiče. Kvůli jeho konzervatismu ani nebude i ministrem pro „rovnost pohlaví“, jako jeho předchůdkyně Linda Helleland.

V každém případě přístup Polska už je nyní jasný. Už totiž dokonce i poslali do Norska zprávu, že pokud Norsko jejich konzula přeci jen vyhostí, udělají to samé s norským konzulem v Polsku. Mazlit se s nimi totiž nebudou. Vyšlo totiž najevo, jak přesně to bylo v den, kdy pana Kowalského nepustili k jednání. Norové tvrdili, že byl konzul extrémně agresivní, on si to ale nahrával a video dokazuje, že dokázal být klidný jako mistr zenu i v momentě, kdy před ním stálo hned 5 policistů a říkali mu, že podle jejich pravidel ho prostě vyvést mohou. A ten neskutečný agresor jim tam ... poděkoval za spolupráci a odešel! Prostě další důkaz, jak Norsko oficiálně lže.

Na video v angličtině se můžete sami také podívat:

EU bohužel nepomůže, ale ČR by mohla!

Ohledně toho, že Norsko porušilo Vídeňskou úmluvu a zabránilo Kowalskému v kontaktu s norsko-polskou rodinou, jsem na Evropskou komisi poslal hned dvě písemné interpelace. I když jsme otázku přiřadili k paní Mogheriniové jako šéfce evropské diplomacie, z mně neznámého důvodu vždy odpověděla eurokomisařka Věra Jourová, a to zcela neurčitě a mimo to, na co jsme se ptali. V obou případech totiž v podstatě jen trapně vyjmenovala legislativu, která mezi Polskem a Norskem existuje a nic víc. Obrana proti tomu není. Polsko tak nadále bohužel zůstává v boji proti norským praktikám neoprávněného odebírání dětí samo.

Proto myslím nastal čas, abych zopakoval, co už jsem navrhl v roce 2015 – ČR by měla vyhostit některého z norských diplomatů. Bývalá norská velvyslankyně Siri Sletner, která tvrdila, že za vše mohou jen ti hrozní Češi, by byla lepší, bohužel česká diplomacie ke kroku nenašla odvahu, a to ani po vyjádření pana prezidenta Zemana, že to není úplně špatný nápad. A dokonce ani v momentě, kdy sice Sletner opakovaně ujišťovala Michalákovou, že jí samozřejmě nikdo nezakazuje mluvit o případu na veřejnosti, aby posléze u soudu, který nejenže Evě nevrátil syny, ale ještě jí odebral rodičovská práva a v rozsudku černé na bílém stálo, že matka publikuje případ veřejně a tím dokázala, že jí na srdci neleží nejlepší zájem dětí...

Pojďme proto podpořit Poláky a ukázat, že nám také záleží na českých občanech a Norsko si dál nemůže dělat, co se mu zlíbí! Také si přece vážíme rodiny, nebo zase naše vláda ANO, ČSSD a KSČM upřednostní své zájmy nad zájmy českých občanů a rodin, které Barnevernet systematicky ničí?

Přeji hezký den a veselou mysl!

Související blogy:

  1. Norsko: Za všechno můžou ti hrozní Češi! - https://zdechovsky.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=689982
  2. Odsouzený pedofilní psycholog zasáhl i do kauzy Evy Michalákové - https://zdechovsky.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=688885
  3. Kvůli jednání Barnevernetu získala Norka v Polsku azyl! - https://zdechovsky.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=691951

Hlasujte ve finále ankety Blogera roku

Autor: Tomáš Zdechovský | pátek 25.1.2019 18:05 | karma článku: 47.64 | přečteno: 12270x

Další články blogera

Tomáš Zdechovský

Za požár v Českém Švýcarsku by měli jít do vězení úplně všichni

Nedávné dopadení pachatele požáru lesa v Českém Švýcarsku oživilo diskusi o dopadech klimatických změn. Fakt, že se debata stočila tímto směrem, by nás neměla překvapovat. Požár byl považovaný za jeden z projevů změn klimatu.

5.6.2023 v 8:05 | Karma článku: 17.51 | Přečteno: 526 | Diskuse

Tomáš Zdechovský

Schválení normy Euro 7 by pro Evropu znamenalo katastrofu

Norma známá jako Euro 7, kterou prosazuje Evropská komise, má od 1. července roku 2025 zpřísnit požadavky na emise u nově vyráběných osobních automobilů.

29.5.2023 v 8:23 | Karma článku: 20.70 | Přečteno: 402 | Diskuse

Tomáš Zdechovský

Obchody, kde platit budou muset jen bohatí? Vítejte v anarchistickém ráji

Kanada rozhodně nepatří k oblastem, jejíž dění by v našich končinách vyvolávalo nějakou větší pozornost, což je možná trochu škoda. Zasloužený ohlas nedávno vzbudila torontská antikapitalistická kavárna The Anarchist.

22.5.2023 v 9:02 | Karma článku: 22.38 | Přečteno: 637 | Diskuse

Tomáš Zdechovský

Sankce proti Rusku se nesmí obcházet

Sankce proti Rusku fungují a dopad na ruskou ekonomiku je naprosto nezpochybnitelný. V roce 2022 klesl HDP Ruska o 2,1 %. Navíc a nepříznivé jsou i prognózy pro letošní rok, nejhorší scénář předpovídá pokles ruského HDP o 2,5 %.

15.5.2023 v 7:12 | Karma článku: 15.41 | Přečteno: 297 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Petr Borovec

Udržitelný mír

Abychom mohli žít v míru, musí být mír ziskový a dobývání ztrátové. Válka na Ukrajině je důsledek špatně vyřešených válek v minulosti. Co se stalo v minulých válkách?

5.6.2023 v 22:20 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 69 | Diskuse

Jiří Anderle

Ukázka štvavé a vysmívající se novinařiny na Seznamu-Novinky

Pan Babiš udělal osudovou chybu koupí webu iDnes, protože tím dal Seznamu záminku k osvojení taktiky konkurenčního boje haněním majitele iDnes přes politiku.

5.6.2023 v 20:18 | Karma článku: 19.60 | Přečteno: 334 | Diskuse

Vilém Barák

Proveďme odluku státu od sportu

Proveďme odluku státu od sport. Začněme u spolku Český olympijský výbor, pokračujme přes armádní Dukly, pořadatele různých mistrovství, turnajů, závodů až k pronájmům městských stadionů za 1 korunu.

5.6.2023 v 14:00 | Karma článku: 21.41 | Přečteno: 339 | Diskuse

Jaroslav Červenka

Petr Fiala opět mluvil hezky, je opravdu nutná účast na dalším summitu?

Cesty mimo Českou republiku začínají být symptomatické pro úřadování Petra Fialy v pozici předsedy vlády, byť tentokráte byl na domácí akci. Krásná slova, činů zatím málo.

5.6.2023 v 13:01 | Karma článku: 36.68 | Přečteno: 2405 | Diskuse

Jan Bartoň

Lukašenko – dezinformace a propaganda

Podle některých běloruských opozičních sil v zahraničí trpí Lukašenko těžkou nemocí a v nejbližší dnech zemře nebo dokonce zemřel. Podobně se hovořilo i o Putinovi, který už byl „dávno po smrti“ a vystupuje jeho „dvojník“.

5.6.2023 v 8:00 | Karma článku: 24.96 | Přečteno: 495 | Diskuse
Počet článků 673 Celková karma 23.69 Průměrná čtenost 4427

Tomáš Zdechovský (1979) - optimista i snílek, kterému nikdy nebylo lhostejno dění kolem sebe. Rád mění vize v realitu a realitu ve vizi. Miluje filmy Forrest Gump, Up in the air, Vrtěti psem a Thank you for smoking, Iluzionista, skupiny The Cranberries, Jelen a U2 a lidi, kteří umí říci své názory. Nezná slova "to nejde" a "to se nikdy nenaučím".

Od roku 2014 poslanec Evropského parlamentu a člen vedení KDU-ČSL, místopředseda a vicekoordinátor Evropské lidové strany (EPP) ve Výboru pro rozpočtovou kontrolu (CONT), člen Výboru pro zaměstnanost a sociální věci (EMPL). Od května 2023 členem prestižního Výboru pro zahraniční věci (AFET), také náhradní člen Výboru pro Občanské svobody, spravedlnost a vnitřní věci (LIBE) a náhradní člen Zvláštního výboru pro zahraniční vměšování do všech demokratických procesů v Evropské unii, včetně dezinformací (INGE). Předseda parlamentní delegace pro státy Střední Asie.

Triatlonistka se chlubí fotkou ze závodu, na plavkách měla menstruační krev

„Takhle vypadá ženský sport. Čím více bariér se nám podaří zbourat, tím lépe,“ napsala Emma Pallant-Browne na...

Vláda téměř vyčerpala rozpočet. Stanjura se chystá zasáhnout co nejdřív

V květnu skončil státní rozpočet ve schodku 271,4 miliard korun, v dubnu to bylo dvě stě. Schválený rozpočet přitom za...

Hanka Kynychová nafotila sexy fotky. S klientkami probírá i menopauzu

Lektorka fitness a cvičitelka Hanka Kynychová (55) přiznává, že s nastupující menopauzou je třeba změnit ve svém životě...

Když ukazuju prsa, jsem šťastnější, říká pansexuální a nebinární Monáe

Herečka a zpěvačka Janelle Monáe (37) nemá s nahotou problém. Na obálce magazínu Rolling Stone pózovala nahoře bez,...

KVÍZ: Opáčko základních školních znalostí. Co si pamatujete ze zeměpisu?

Který předmět byl ve škole vaším nejoblíbenějším? Pokud to byl zeměpis, máte příležitost vyzkoušet, co si pamatujete ze...