Proč chce Okamura v Česku více muslimských migrantů?

3. 01. 2018 10:42:22
Stále více se ukazuje, že předvolební sliby Tomia Okamury a jeho SPD nebyly nic jiného, než lži a populismus. A ani její předseda Tomio Okamura asi program vůbec nečetl. Jeho lidé navrhují a hlasují pro návrhy proti českým zájmům

Tomio Okamura rozhodně není vlastenec a vůbec nehájí české zájmy. To musí každému hrdému Čechovi dojít, když se zemyslí nad počínáním jeho lidí v Poslanecké sněmovně. Tvrdí, že chtějí zabránit islamizaci Evropy, přitom ale dělají vše proto, aby k nám těch muslimů přišlo co nejvíce.

A čím konkrétně? Například jejich pozměňovacím návrhem při projednávání státního rozpočtu na příští rok, kde poslanci Okamurovy SPD nejen navrhli, ale i všichni jako jeden muž hlasovali pro snížení výdajů na pomoc v zahraničí, a to hned o 200 milionů z původních 700 milionů korun. To by přeci žádný vlastenec neudělal. Ten totiž chce pomáhat v místě konfliktů a nikoliv nechat lidi cestovat do Česka. Proto jejich hlasování ukazuje, že tato strana není protimigrační, ale promigrační. Nebyl to totiž Okamura, který sem vozil Japonce? Koho bude vozit do EU v budoucnu?

Okamurovci lhali lidem

Za zcela postradatelné totiž byly poslanci SPD označeny položky, jako jsou humanitární pomoc či transformační spolupráce. Jedná se přitom o peníze, jejichž prostřednictvím naše země aktivně a cíleně pomáhá přímo v místech humanitárních katastrof nebo ozbrojených konfliktů – aby do Evropy právě utíkalo co nejméně lidí a vše se zvládlo v domovské zemi.

Sám Okamura i další členové SPD tvrdili, že potřebným lidem máme pomáhat v jejich domovských zemích a ve svém programu vyjádřili souhlas s pomocí při obnovování zemí po válečných konfliktech. Při první příležitosti svá slova dokázat, však udělali přesný opak. Proč asi? Tak nejspíše proto, že nikdo z nich při zabrušování programu ho nikdy nečetl. A proto jim nyní padají preference.

Obrázek 1: Okamura chce pomáhat v místech konfliktu

Zdroj: http://www.spd.cz/novinky/tomio-okamura-rozhovor-pro-server-www-w4t-cz

Jak Česká republika pomáhá v zahraničí

Česko ročně vynakládá zhruba 50 milionů korun na přímou podporu uprchlických táborů v Jordánsku. Této zemi také výrazně pomáháme prostřednictvím programu MEDEVAC, v jehož rámci čeští lékaři a zdravotníci ošetřují místní pacienty, jak syrské uprchlíky, tak jordánské občany. V Jordánském království nyní v táborech žije asi 1,4 milionu Syřanů.

Například v jednom z nich v Zátarí žije více než osmdesát tisíc uprchlíků, včetně desetitisíců dětí. Dále získávají část financí na konkrétní programy organizace jako Charita ČR či ADRA. Ty mají transparentní financování a za mnoho let jejich existence nebyla ani přes přísné kontroly zjištěna žádná zpronevěra, naopak nám dělají v zahraničí velmi dobré jméno. Charita například pomohla Kurdům v Iráku vybudovat zemědělské farmy, aby zde lidé byli potravinově co nejsamostatnější.

Pomoc lidem v jejich zemi je efektivnější

Pomáhat lidem v nouzi je přirozená vlastnost většiny lidí, kdy v případě zahraniční humanitární a rozvojové pomoci nás může ještě těšit fakt, že se tím dělá lidem život snesitelnější v jejich teritoriu a oni v něm tak zůstávají. Jestliže by však třeba výše zmíněná jordánská vláda neměla dost peněz na financování středisek pro uprchlíky, tak by musela omezit jejich provoz a výsledkem by byl ještě větší uprchlický exodus do dalších zemí, včetně Evropy.

A na druhou stranu je třeba dodat, že například Jordánci si naší pomoci obrovsky váží. Například při koupi nových vozidel pro armádu to byla právě jedna z českých automobilek, která vybrali, aby dodávala podvozky. Taktéž bych se tu mohl dlouhosáhle rozepsat o Iráku, který také vždy, když jen trochu může, upřednostňuje české firmy.

Jsem proto přesvědčen, že je lepší dávat peníze na tuto pomoc než jen „bránit Evropu všemi prostředky“ a zvyšovat výdaje na skladování dalších zbraní, kterých už teď máme více než Izrael, což prý SPD s těmi „ušetřenými“ miliony chtělo udělat. Pomoc je efektivnější, lidštější a objektivně nás to lépe ochrání před běženci, kterých se nejvíc bojí právě SPD. Ale to by poslanci SPD občas museli při své práci používat logiku a svůj mozek.

Přejí hezký den a veselou mysl!

Pozn. autora: V článku se místy nachází sarkasmus a nadsázka.

Autor: Tomáš Zdechovský | středa 3.1.2018 10:42 | karma článku: 37.21 | přečteno: 6342x

Další články blogera

Tomáš Zdechovský

Belgická proměna ministranta v islamistu a bojovníka ISIS

Přestože se Islámský stát zdá být téměř poražený, rozhodně to neznamená, že jeho ideologie nemůže nadále představovat hrozbu. A co je horší, hrozba se nemusí týkat jen zemí někde daleko od nás, nýbrž přímo západní Evropy...

16.11.2018 v 9:17 | Karma článku: 31.36 | Přečteno: 1094 | Diskuse

Tomáš Zdechovský

Řada Němců legionáře považovala za zrádce

Dnes jsou legionáři zbožšťováni a mluví se o nich jako o hrdinech. Nicméně se často zapomíná na fakt, že to byli právě příslušníci zahraničních legií, kteří se museli ve dvacátých letech často vyrovnat s napadáním a opovržením.

12.11.2018 v 17:36 | Karma článku: 27.17 | Přečteno: 1044 | Diskuse

Tomáš Zdechovský

Globální pakty o migraci jsou tak (ne)povinné až budou povinné

Migrace je základní lidské právo a nemáme proto rozlišovat mezi uprchlíky a ekonomickými migranty, kteří jen chtějí za lepším – to jsou dvě základní teze Globálních paktů OSN k migraci, které už odmítla podepsat řada zemí.

5.11.2018 v 10:23 | Karma článku: 41.19 | Přečteno: 2366 | Diskuse

Tomáš Zdechovský

Politická korektnost. Jak z dobré myšlenky udělat hon na čarodějnice

Fenomén politické korektnosti můžeme ve větší míře pozorovat zhruba od 90. let minulého století ve Spojených státech. Na začátku stála bezesporu ušlechtilá snaha odčinit křivdy z minulosti a neurazit nikoho z řad menšin, žen,...

26.10.2018 v 17:11 | Karma článku: 37.05 | Přečteno: 1488 | Diskuse

Další články z rubriky Politická aréna - pro politiky

Jindřich Hradecký

Nebýt dotace na Čapí hnízdo, mohli jsme mít v každém okresním městě lavičku Václava Havla

Na úvod předesílám, že jako zastánce svobodného trhu bez dotací nejsem sympatizantem Andreje Babiše. Vadí mi na něm celá řada věcí. Od populistických vlaků zdarma, až po systematickou likvidaci živnostníků.

19.11.2018 v 23:47 | Karma článku: 45.30 | Přečteno: 6817 | Diskuse

Luboš Zálom

Svátek promarněných příležitostí a špatného svědomí

Nenašel jsem žádný důvod zúčastnit se některé z akcí k výročí Sametové revoluce. Spíše než oslavu boje za svobodu a demokracii nyní v tomto výročí spatřuji svátek promarněných šancí a špatného svědomí. O svobodu zde vlastně nejde.

19.11.2018 v 13:05 | Karma článku: 28.76 | Přečteno: 735 | Diskuse

Tomáš Hodek

Kdo volá, že je ohrožená demokracie, uhýbá od skutečného problému.

Pokud známe své vlastní hodnoty, máme v sobě jasné světlo, které nám osvětluje cestu v dešti lží a polopravd. Zároveň nás účinně chrání před strachem z okolního světa, neboť jeho podobu si určujeme my sami.

19.11.2018 v 9:51 | Karma článku: 14.21 | Přečteno: 459 | Diskuse

Pavel Opl

Zneuctili státní svátek a odkaz 17. listopadu 1939

Miloši odstup, nebo zemři. Táhni z Hradu. A mnoho dalších transparentů. A do toho exministr kultury mluví na Národní třídě o pravdě a lásce. Tak si někteří představují boj za svobodu a demokracii ...

17.11.2018 v 20:09 | Karma článku: 48.92 | Přečteno: 18771 | Diskuse

David Rath

Zase 17. listopad

Byl jsem 17. listopadu 1989 na Albertově a pak až do pendrekového konce na Národní třídě. V následujícím období pak každý den na Václaváku a nakonec na Letné.

17.11.2018 v 18:59 | Karma článku: 20.49 | Přečteno: 948 | Diskuse
Počet článků 427 Celková karma 37.99 Průměrná čtenost 3914

Tomáš Zdechovský (1979) - optimista i snílek, kterému nikdy nebylo lhostejno dění kolem sebe. Rád mění vize v realitu a realitu ve vizi. Miluje filmy Forrest Gump, Up in the air, Vrtěti psem a Thank you for smoking, Iluzionista, skupiny The Cranberries, Kryštof, Jelen a U2 a lidi, kteří umí říci své názory. Nezná slova: "To nejde" a "to se nikdy nenaučím".

Od roku 2014 poslanec Evropského parlamentu za KDU-ČSL (EPP), vice-koordinator Evropske lidove strany ve Výboru pro rozpočtovou kontrolu, člen výboru pro Občanské svobody, spravedlnost a vnitřní věci a Rozpočtovém výboru. 

Najdete na iDNES.cz