Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Proč chce Okamura v Česku více muslimských migrantů?

3. 01. 2018 10:42:22
Stále více se ukazuje, že předvolební sliby Tomia Okamury a jeho SPD nebyly nic jiného, než lži a populismus. A ani její předseda Tomio Okamura asi program vůbec nečetl. Jeho lidé navrhují a hlasují pro návrhy proti českým zájmům

Tomio Okamura rozhodně není vlastenec a vůbec nehájí české zájmy. To musí každému hrdému Čechovi dojít, když se zemyslí nad počínáním jeho lidí v Poslanecké sněmovně. Tvrdí, že chtějí zabránit islamizaci Evropy, přitom ale dělají vše proto, aby k nám těch muslimů přišlo co nejvíce.

A čím konkrétně? Například jejich pozměňovacím návrhem při projednávání státního rozpočtu na příští rok, kde poslanci Okamurovy SPD nejen navrhli, ale i všichni jako jeden muž hlasovali pro snížení výdajů na pomoc v zahraničí, a to hned o 200 milionů z původních 700 milionů korun. To by přeci žádný vlastenec neudělal. Ten totiž chce pomáhat v místě konfliktů a nikoliv nechat lidi cestovat do Česka. Proto jejich hlasování ukazuje, že tato strana není protimigrační, ale promigrační. Nebyl to totiž Okamura, který sem vozil Japonce? Koho bude vozit do EU v budoucnu?

Okamurovci lhali lidem

Za zcela postradatelné totiž byly poslanci SPD označeny položky, jako jsou humanitární pomoc či transformační spolupráce. Jedná se přitom o peníze, jejichž prostřednictvím naše země aktivně a cíleně pomáhá přímo v místech humanitárních katastrof nebo ozbrojených konfliktů – aby do Evropy právě utíkalo co nejméně lidí a vše se zvládlo v domovské zemi.

Sám Okamura i další členové SPD tvrdili, že potřebným lidem máme pomáhat v jejich domovských zemích a ve svém programu vyjádřili souhlas s pomocí při obnovování zemí po válečných konfliktech. Při první příležitosti svá slova dokázat, však udělali přesný opak. Proč asi? Tak nejspíše proto, že nikdo z nich při zabrušování programu ho nikdy nečetl. A proto jim nyní padají preference.

Obrázek 1: Okamura chce pomáhat v místech konfliktu

Zdroj: http://www.spd.cz/novinky/tomio-okamura-rozhovor-pro-server-www-w4t-cz

Jak Česká republika pomáhá v zahraničí

Česko ročně vynakládá zhruba 50 milionů korun na přímou podporu uprchlických táborů v Jordánsku. Této zemi také výrazně pomáháme prostřednictvím programu MEDEVAC, v jehož rámci čeští lékaři a zdravotníci ošetřují místní pacienty, jak syrské uprchlíky, tak jordánské občany. V Jordánském království nyní v táborech žije asi 1,4 milionu Syřanů.

Například v jednom z nich v Zátarí žije více než osmdesát tisíc uprchlíků, včetně desetitisíců dětí. Dále získávají část financí na konkrétní programy organizace jako Charita ČR či ADRA. Ty mají transparentní financování a za mnoho let jejich existence nebyla ani přes přísné kontroly zjištěna žádná zpronevěra, naopak nám dělají v zahraničí velmi dobré jméno. Charita například pomohla Kurdům v Iráku vybudovat zemědělské farmy, aby zde lidé byli potravinově co nejsamostatnější.

Pomoc lidem v jejich zemi je efektivnější

Pomáhat lidem v nouzi je přirozená vlastnost většiny lidí, kdy v případě zahraniční humanitární a rozvojové pomoci nás může ještě těšit fakt, že se tím dělá lidem život snesitelnější v jejich teritoriu a oni v něm tak zůstávají. Jestliže by však třeba výše zmíněná jordánská vláda neměla dost peněz na financování středisek pro uprchlíky, tak by musela omezit jejich provoz a výsledkem by byl ještě větší uprchlický exodus do dalších zemí, včetně Evropy.

A na druhou stranu je třeba dodat, že například Jordánci si naší pomoci obrovsky váží. Například při koupi nových vozidel pro armádu to byla právě jedna z českých automobilek, která vybrali, aby dodávala podvozky. Taktéž bych se tu mohl dlouhosáhle rozepsat o Iráku, který také vždy, když jen trochu může, upřednostňuje české firmy.

Jsem proto přesvědčen, že je lepší dávat peníze na tuto pomoc než jen „bránit Evropu všemi prostředky“ a zvyšovat výdaje na skladování dalších zbraní, kterých už teď máme více než Izrael, což prý SPD s těmi „ušetřenými“ miliony chtělo udělat. Pomoc je efektivnější, lidštější a objektivně nás to lépe ochrání před běženci, kterých se nejvíc bojí právě SPD. Ale to by poslanci SPD občas museli při své práci používat logiku a svůj mozek.

Přejí hezký den a veselou mysl!

Pozn. autora: V článku se místy nachází sarkasmus a nadsázka.

Autor: Tomáš Zdechovský | středa 3.1.2018 10:42 | karma článku: 37.10 | přečteno: 6295x


Další články blogera

Tomáš Zdechovský

Předseda komunistů Filip usvědčen z opakované lži!

Předseda KSČM Filip lhal v nedělních Otázkách VM i následně v pořadu ČT24 o tom, jak 12 českých europoslanců mělo hlasovat pro sankce pro ČR. Věděl, že opakuje už tisíckrát vyvrácený hoax, přesto vědomě popřel i své vzdělání.

19.6.2018 v 8:54 | Karma článku: 41.64 | Přečteno: 4708 | Diskuse

Tomáš Zdechovský

Chceme jít směrem Macrona, nebo Kurze?

V poslední době se na evropské scéně objevily dvě nové a výrazné mladší tváře - francouzský prezident Macron a rakouský premiér Kurz. Rozcházejí se ale zcela zásadně v budoucím pojetí Evropské unii.

18.6.2018 v 7:50 | Karma článku: 31.61 | Přečteno: 1188 | Diskuse

Tomáš Zdechovský

Proč mají mít migranti stejná práva jako občané EU?

Liberalismus se za celou dobu své existence nejen v Evropě změnil k nepoznání. Slovo liberalismus je odvozené z latinského liber znamenajícího „svobodný“. Tak proč chtějí stále více liberálové něco regulovat a někoho přemísťovat?

12.6.2018 v 11:36 | Karma článku: 40.81 | Přečteno: 2868 | Diskuse

Tomáš Zdechovský

Bude KSČM žádat po politických vězních peníze za stravu a ošacení?

Představte si, že Vám někdo ukradne auto a roky ho používá. Policie ho vypátrá, vrátí Vám ho ve značně špatném stavu a ještě si řekne, že byste z něho měl zaplatit daně. Přijde Vám to spravedlivé?

5.6.2018 v 18:27 | Karma článku: 40.78 | Přečteno: 2948 | Diskuse

Další články z rubriky Politická aréna - pro politiky

Jakub Janata

Právo kulturní identity na vlastní stát

Katalánsko, Kurdistán, Palestina, Skotsko... Území, která by se z kulturních i historických důvodů chtěla osamostatnit, ale bohužel jim to není umožněno. Proč?

24.6.2018 v 13:25 | Karma článku: 9.73 | Přečteno: 153 | Diskuse

Radoslav Štědroň

Aby bylo jasno

Žil byl jeden stát už sto let, sice ne hned jenom český, ale nechme planých komentářů nekonečných – k minulosti, asi ji už nezměníme. Nyní ve státě jenom českém jsme torpedováni najatými, úslovím –

22.6.2018 v 9:30 | Karma článku: 15.74 | Přečteno: 439 | Diskuse

Kateřina Valachová

Komenský, ochraňuj nás od slibů. Ámos.

Tak nějak by mohla znít modlitba českých učitelek a učitelů. Každý rozumný člověk ví, že má-li vzdělávání v zemi fungovat, potřebujete tři věci: silný a stabilní rozpočet, předvídatelné financování a profesní podporu učitelů.

21.6.2018 v 9:23 | Karma článku: 9.00 | Přečteno: 508 | Diskuse

Lukáš Otys

Politika v totálním bahně aneb čekání na slušnost

Poslední týdny snad není den, aby se v české politice neposunuly hranice možného. Pálení trenýrek hlavou státu, usvědčené lhaní bez omluvy a dennodenní vršení balastu. Pouze výsměch nám všem.

21.6.2018 v 8:48 | Karma článku: 17.63 | Přečteno: 643 | Diskuse

Jaroslav Míth

Miss bez promenády v plavkách. Silák roku bez činek.

Veliký fyzik Albert Einstein se mýlil. Rychlost světla není absolutní, nepřekonatelnou rychlostí. Blbost se šíří mnohem rychleji.

19.6.2018 v 9:00 | Karma článku: 38.28 | Přečteno: 1311 | Diskuse
Počet článků 400 Celková karma 40.36 Průměrná čtenost 3747

Tomáš Zdechovský (1979) - optimista i snílek, kterému nikdy nebylo lhostejno dění kolem sebe. Rád mění vize v realitu a realitu ve vizi. Miluje filmy Forrest Gump, Up in the air, Vrtěti psem a Thank you for smoking, Iluzionista, skupiny The Cranberries, Kryštof, Jelen a U2 a lidi, kteří umí říci své názory. Nezná slova: "To nejde" a "to se nikdy nenaučím".

Od roku 2014 poslanec Evropského parlamentu za KDU-ČSL (EPP), vice-koordinator Evropske lidove strany ve Výboru pro rozpočtovou kontrolu, člen výboru pro Občanské svobody, spravedlnost a vnitřní věci a Rozpočtovém výboru. 

Najdete na iDNES.cz