Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Pokrok nezastavíte a tři pohlaví jsou v módě!?

16. 11. 2017 7:56:51
Události poslední doby nám jasně ukazují, že pokrok prostě nezastavíte. Zvláště pokud jde o gender. Dnes už všichni víme, že pokud někdo vypadá jako muž, nemusí být nutně mužem a platí to i u žen.

Běda tomu, kdo by si v dnešní době náhodou spletl něčí genderovou identitu. Joshua Sutcliffe, učitel matematiky ze školy v anglickém hrabství Oxfordshire, by o tom mohl vyprávět. Při pochvale svých žáků totiž řekl: „dobrá práce, děvčata.“ Nyní z toho má veliký problém. Učitel byl dočasně suspendován a nyní mu hrozí vyhazov. Proč? Protože jeden člověk z jím chválené skupiny se sice narodil jako dívka, ale cítí se být mužem.

Jen tři pohlaví v Německu

Pojďme ale dále. Svědky přelomového rozhodnutí jsme mohli být v Německu. Ústavní soud vyhověl žádosti zapsat si do kolonky pohlaví i něco jiného než „mužské“ a „ženské“. Dosud byla od roku 2013 u dětí trpících genetickou vadou přípustná jen možnost nechat kolonku prázdnou. Nyní soudci navrhují i pozitivní varianty: inter, divers apod.

V rozsudku je totiž podstatné nařízení Spolkového sněmu uzákonit možnost pro intersexuály definovat se pozitivně v úředních dokumentech nejpozději k 31. prosinci 2018. Co budou mít nakonec uvedené lidé třetího pohlaví jako svoji konkrétní možnost, je ještě na německém parlamentu, který o tom bude muset rozhodnout.

Nemusím ale dodávat, že pro každého správného pokrokově smýšlejícího člověka by mělo být takové opatření naprosto nedostačující. Proč mají mít takovou možnost jen intersexuálové? Proč nejsou zohledněny také různé nebinární genderové identity, kterých existuje bezpočet? V Austrálii bylo v rámci tzv. Australian Sex Survey možné vybrat si ze 33 možností. To na britském facebooku je na výběr dokonce ze 71 možností , jak popsat vlastní gender! Podle dalšího zdroje dokonce existuje více než 300 genderů.

Myslím, že dosavadní počty zdaleka nejsou úplné, protože možnosti vlastního vyjádření genderové identity jsou neomezené. Lepší je proto zcela pochopitelně zahrnout vždy více možností, než méně, aby se zabránilo případné diskriminaci, nebo ne? Sice to asi bude hodně dlouhý formulář, ale společnost přece nemůže tyto jedince jakkoliv stresovat škatulkováním!

Pokrok musí jít ještě dále

Ve Francii jdou ve svém revolučním tažení ještě dále, i když stejně jako v Německu vlastně ne tak docela. Ve srovnání s Německem zde má boj za rovnost trochu jinou podobu. Neřeší se zde identita lidí, protože hlavním tématem je zde samotná podstata jazyka, a to kvůli sporu o podobě školních učebnic. V zemi galského kohouta zuří vášnivá debata o genderově vyváženější formě jazyka a iniciátoři změn chtějí, aby v textu byla u slov s mužským rodem zároveň používána i koncovka s ženskou variantou.

Chudáci děti, které se doteď musely a musí učit jazyk v takové podobě, která je zdrojem útlaku, diskriminace a nerovnosti, protože se věci vyjadřovaly převážně v mužském rodě. Myslím, že mnohé děti si dodnes musí nést z doby své školní docházky obrovské trauma s celoživotními následky.

Podle mě by ale bylo zavedení pouhých dvou variant málo pokrokové. Proč se má v jazyce zohledňovat jen mužská a ženská varianta? Jak to, že není v jazyce zohledněna existence dalších genderových identit? Na diskriminaci budeme tak zřejmě narážet i nadále.

Ano, v poslední době bylo skutečně dosaženo obrovského pokroku, což ale opravdu nestačí. Copak si nikdo neuvědomuje, že současná zamýšlená opatření jsou jen polovičatá? Spousta lidí se může stále cítit diskriminována a každému musí být jasné, že mnohé nespravedlnosti stále přetrvávají. Cesta ke vzniku ideálních, utopických a dokonale rovnostářských společností, kde už se nikdo nebude ani náznakem cítit diskriminovaný, je ještě dlouhá.

Přeji hezký den a veselou mysl!

PS: Článek obsahuje ironii a nadsázku.

PS2: Autor uvítá možnost se do budoucna označovat jako „Cassgender“ - tedy jako ten, kterému je celý koncept genderu úplně ukradený.

Autor: Tomáš Zdechovský | čtvrtek 16.11.2017 7:56 | karma článku: 32.16 | přečteno: 1192x


Další články blogera

Tomáš Zdechovský

Politický islám a šaría se už prosazují i v Evropě

Na začátek si schválně tipněte: Kde nyní hodlá kandidovat strana, která otevřeně říká, že chce v zemi, kde působí, vytvořit islámský stát či přesněji islamistickou demokracii a zavést islámské právo šaría?

21.5.2018 v 8:29 | Karma článku: 43.55 | Přečteno: 6368 | Diskuse

Tomáš Zdechovský

Proč chce naše vláda bojovat proti násilí objevujícím se v muslimských zemích?

Úřad vlády potvrdil 100% právní nadbytečnost Istanbulské úmluvy, přesto se ji rozhodl Andrej Babiš ratifikovat. Proč ratifikovat smlouvu obsahující násilí na ženách objevující se v muslimských zemích, je mi záhadou...

16.5.2018 v 7:00 | Karma článku: 40.58 | Přečteno: 4684 | Diskuse

Tomáš Zdechovský

Falešná korektnost problémy Švédska s migranty nevyřeší

Přečetl jsem si v sobotní MF DNES komentář spisovatelky Kateřiny Janouchové Švédské školy v potížích a mohu s ní souhlasit. Před tristním stavem, ve kterém se tento skandinávský stát nachází, jsem varoval už v roce 2014...

2.5.2018 v 8:11 | Karma článku: 41.08 | Přečteno: 2920 | Diskuse

Tomáš Zdechovský

Istanbulská úmluva je zbytečný nesmysl propagující gender ideologii!

Přijde Vám narození dalšího britského prince jako dobrá zpráva? Mně také, ale v rámci genderově korektního jazyka o dítěti prosím mluvte jen ve středním rodě, jediněplnou genderovou neutralizací totižomezíme násilí na ženách...

27.4.2018 v 12:01 | Karma článku: 43.26 | Přečteno: 5549 | Diskuse

Další články z rubriky Společnost

M. K. Pijáček

Nejsem Husa na provázku, pane Kalousku

Stejně jako jsem nebyl Charlie Hebdo. Tak jako tenkrát nešlo o svobodu slova, tak ani dnes nejde o svobodu umění. Jenže to Vy nejste s to pochopit, pane Kalousku.

27.5.2018 v 22:20 | Karma článku: 27.60 | Přečteno: 556 | Diskuse

Jaroslav Bulava

Cyp jak lampa.

Je jedno takové slovo. Slovo, které vzniklo na Karvinsku a Ostravsku. Slovo, které pro nás "tustela" obsáhne polovinu Slovníku spisovného jazyka českého. Slovo, kterým se dá vyjádřit cokoli, kdykoli a v jakýchkoli souvislostech.

27.5.2018 v 21:32 | Karma článku: 15.72 | Přečteno: 252 | Diskuse

Richard Siemko

Sněmovna politicky rozhodne, kde je pravda

Nejdříve se dozvídáme, že polovina voličů je mdlého rozumu, jindy že nemůžeme v referendu rozhodovat o vystoupení z EU, a jako vrchol všech podobných nesmyslů, že jen ti zvolení budou rozhodovat o pravdě.

27.5.2018 v 19:42 | Karma článku: 27.85 | Přečteno: 508 | Diskuse

Robert Troška

Jak dorovnat chybějící finance obcí a veřejných rozpočtů? Dalšími RADARY a zvýšením pokut.

Automobilismus je u dnešních „pokrokově“ smýšlejících zastupitelů měst a obcí v nemilosti. Řidiči jsou v poslední době zvláště ve větších městech štvanou zvěří, kterou je nutné pokutami a radary omezovat a škrtit.

27.5.2018 v 18:15 | Karma článku: 23.31 | Přečteno: 347 | Diskuse

Marcel Burkert

Proti antisemitizmu v Koráne a kolaborantom islamu vznikli vo Francúzsku 2 manifesty

Francúzske noviny „Le Parisien-Aujourd’hui en France Dimanche" uverejnili minulý mesiac otvorený list - Manifest proti novému antisemitizmu (Manifeste «contre le nouvel antisémitisme»),

27.5.2018 v 17:36 | Karma článku: 14.72 | Přečteno: 203 | Diskuse
Počet článků 395 Celková karma 39.14 Průměrná čtenost 3753

Tomáš Zdechovský (1979) - optimista i snílek, kterému nikdy nebylo lhostejno dění kolem sebe. Rád mění vize v realitu a realitu ve vizi. Miluje filmy Forrest Gump, Up in the air, Vrtěti psem a Thank you for smoking, Iluzionista, skupiny The Cranberries, Kryštof, Jelen a U2 a lidi, kteří umí říci své názory. Nezná slova: "To nejde" a "to se nikdy nenaučím".

Od roku 2014 poslanec Evropského parlamentu za KDU-ČSL (EPP), vice-koordinator Evropske lidove strany ve Výboru pro rozpočtovou kontrolu, člen výboru pro Občanské svobody, spravedlnost a vnitřní věci a Rozpočtovém výboru. 

Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.