Lenost a další nesmysly Nigela Farage

4. 07. 2016 9:03:58
Na úterním zasedání Evropského parlamentu v Bruselu opět Nigel Farage ukázal, že i pro Brexitu bude používat neustále nesmysly o EU. Tvrdil, že nikdo z přítomných nepodnikal a ani normálně nikdy nepracoval, což je další lež.

A navíc je to i směšné s ohledem na to, že právě Farage dvacet let žije z peněz daňových poplatníků a žádná pracovní místa za posledních dvacet let nevytvořil.

Šéf britského UKIP Nigel Farage lhal před referendem ve Velké Británii o mnoha skutečnostech a tento týden ve svých lžích pokračoval na půdě Evropského parlamentu. Úspěchem britského referenda blažený Farage před plným sálem prohlásil:

„I know that virtually none of you have never done a proper job in your lives, or worked in business, or worked in trade, or indeed ever created a job.“ (Vím, že prakticky nikdo z vás nikdy v životě nedělal pořádnou práci nebo podnikal, obchodoval či kdy vytvořil jakékoliv pracovní místo.“)

Zrovna od Farage, který posledních 20 let byl pouze politikem placeným z peněz daňových poplatníků s blížící se doživotní rentou, to opravdu sedí. Vlastně u mnoha kritiků Evropské unie je to velmi podobné. Vždy se drží svého dobře placeného křesla z peněz v Evropské unii, přestože do práce, kam se nechali zvolit, nechodí a nic zde nedělají. Ale oficiálně budou vždy kritizovat veškeré platy úředníků, ale zapomenou na svůj plat.

Ale buďme objektivní. Není kritik jako kritik. Například italští kolegové z EFDD Valli a Zanni z politického Hnutí 5 Stelle také kritizují EU, ale patří v Evropském parlamentu k nejpracovitějším. Prostě je vidět, že i pracovat se musí umět.

Jen dvacet let vše kritizuje s tím, že sám nikdy nic nepředloží

Zajímalo by mě, zda poslanec Farage, který patří mezi největší absentéry v Evropském parlamentu, přiznal svým voličům a zastáncům Brexitu, že bude dostávat do konce svého života několik tisíc euro měsíčně z Evropské unie. Proto může být vysmátý a dál si říkat své nesmysly nejen o unii dle českého přísloví: Pan Farage rád pije víno a káže vodu.

Oproti tomu řada europoslanců, komisařů a vysokých úředníků Evropské unie patří ve svém oboru mezi špičky, učila na vysokých školách nebo podnikala a do svého postu přišli právě díky svých zkušenostem z privátní sféry. I Jean Claude Juncker se vypracoval do své funkce z postu premiéra Lucemburska a zatímco Farage o sobě tvrdí, že nikdy nechce být premiérem Velké Británie a nést vládní odpovědnost. Prostě kritizovat ANO a něco nenabídnout NE.

Nigel Farage nenabízí žádné řešení a nikdy žádné řešení nabízet nebude, protože žádné za dvacet let v politice zřejmě nemá. Tento "komik" není schopen být odpovědný a začít věci řídit. Pouze zatím dokázal, že skvěle okopal kotníky celé Evropě a výborně tlachat. Proto možná vystoupení Velké Británie z Evropské unie nebude taková tragédie. Pokud přijdou do Evropského parlamentu místo Nigela Farage poslanci, kteří budou pracovat a nebudou lhát, bude vlastně Brexit nejlepším řešením, které nás v historii EU mohlo potkat.

Přeji hezký den a veselou mysl!

Více k lžím Farageho ohledně toho, že by UK mohla fungovat jako Norsko (rozhodně to nebude výhodnější než být v EU):

http://www.spiegel.de/international/europe/brexit-britain-and-the-switzerland-and-norway-models-a-1096952.html (česky částečně: http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Nigel-Farage-pry-volicum-lze-Nemecky-tydenik-Spiegel-ma-jasno-440280)

Video dosvědčující Farageho z lhaní ohledně 350 mil. Liber, které by mohli jít místo EU do zdravotnictví (porovnání jeho proslovů před a po brexitu):

http://www.independent.co.uk/news/uk/politics/brexit-eu-referendum-nigel-farage-nhs-350-million-pounds-live-health-service-u-turn-a7102831.html

Další shrnutí Faragových lží:

https://tabloidcorrections.wordpress.com/2016/02/20/six-lies-told-by-nigel-farage-in-express-article/

Autor: Tomáš Zdechovský | pondělí 4.7.2016 9:03 | karma článku: 41.13 | přečteno: 2529x

Další články blogera

Tomáš Zdechovský

Belgická proměna ministranta v islamistu a bojovníka ISIS

Přestože se Islámský stát zdá být téměř poražený, rozhodně to neznamená, že jeho ideologie nemůže nadále představovat hrozbu. A co je horší, hrozba se nemusí týkat jen zemí někde daleko od nás, nýbrž přímo západní Evropy...

16.11.2018 v 9:17 | Karma článku: 31.36 | Přečteno: 1094 | Diskuse

Tomáš Zdechovský

Řada Němců legionáře považovala za zrádce

Dnes jsou legionáři zbožšťováni a mluví se o nich jako o hrdinech. Nicméně se často zapomíná na fakt, že to byli právě příslušníci zahraničních legií, kteří se museli ve dvacátých letech často vyrovnat s napadáním a opovržením.

12.11.2018 v 17:36 | Karma článku: 27.17 | Přečteno: 1044 | Diskuse

Tomáš Zdechovský

Globální pakty o migraci jsou tak (ne)povinné až budou povinné

Migrace je základní lidské právo a nemáme proto rozlišovat mezi uprchlíky a ekonomickými migranty, kteří jen chtějí za lepším – to jsou dvě základní teze Globálních paktů OSN k migraci, které už odmítla podepsat řada zemí.

5.11.2018 v 10:23 | Karma článku: 41.19 | Přečteno: 2365 | Diskuse

Tomáš Zdechovský

Politická korektnost. Jak z dobré myšlenky udělat hon na čarodějnice

Fenomén politické korektnosti můžeme ve větší míře pozorovat zhruba od 90. let minulého století ve Spojených státech. Na začátku stála bezesporu ušlechtilá snaha odčinit křivdy z minulosti a neurazit nikoho z řad menšin, žen,...

26.10.2018 v 17:11 | Karma článku: 37.05 | Přečteno: 1488 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Jan Dvořák

Květinová koalice na Národní

Ozvalo se žuchnutí a hned na to ucítila seshora nepříjemný tlak. „Co se sem cpeš, nevidíš, že jsem tu já?!“ nenechala si to líbit.

20.11.2018 v 17:37 | Karma článku: 9.48 | Přečteno: 189 | Diskuse

Jiří Čumpelík

Je cvokem president USA Donald Trump, nebo jsou cvoci politici EU, včele s Merkelovou

President USA se s migranty nijak nemazlí a označil migranty z jihu za bezpečnostní riziko pro USA. Dokonce prý padlo i slovo invaze. Donald Trump poslal na Mexické hranice tisíce vojáku USA i Národní gardu.

20.11.2018 v 11:10 | Karma článku: 39.81 | Přečteno: 1191 |

Jan Ziegler

Květinám se nemá ubližovat, ale!

Je třeba vždy rozlišovat mezi příčinou a následkem. Květiny Zemana, Okamury atd. skončily 17. listopadu v koši. Jenomže si za to dotyční také mohou sami.

20.11.2018 v 9:55 | Karma článku: 24.69 | Přečteno: 755 | Diskuse

Jaromír Šiša

20. listopadu 1945 byl zahájen Norimberský proces.

Dnes je tomu přesně 73 let. Myšlenkou potrestat válečné zločince se spojenci zabývali už na konferenci v Teheránu. Stalin navrhoval popravit 50000 štábních důstojníků. Nakonec se shodli, že budou souzeni Mezinárodním vojenským

20.11.2018 v 9:05 | Karma článku: 26.38 | Přečteno: 397 | Diskuse

Zdeněk Trinkewitz

Bez Gorbačova by nebylo „jara“ východní Evropy

K oslavám výročí „sametové revoluce“ po 17. listopadu 1989 se vyrojila nesčetná líčení jejího vývoje, postrádající znalost jejího skutečných počátků, průběhu a následujícího vývoje. Pokusím se to komentovat.

20.11.2018 v 8:51 | Karma článku: 10.32 | Přečteno: 325 | Diskuse
Počet článků 427 Celková karma 37.99 Průměrná čtenost 3914

Tomáš Zdechovský (1979) - optimista i snílek, kterému nikdy nebylo lhostejno dění kolem sebe. Rád mění vize v realitu a realitu ve vizi. Miluje filmy Forrest Gump, Up in the air, Vrtěti psem a Thank you for smoking, Iluzionista, skupiny The Cranberries, Kryštof, Jelen a U2 a lidi, kteří umí říci své názory. Nezná slova: "To nejde" a "to se nikdy nenaučím".

Od roku 2014 poslanec Evropského parlamentu za KDU-ČSL (EPP), vice-koordinator Evropske lidove strany ve Výboru pro rozpočtovou kontrolu, člen výboru pro Občanské svobody, spravedlnost a vnitřní věci a Rozpočtovém výboru. 

Najdete na iDNES.cz